כעת גולשים באתר: 67
מספר הספרים באתר: 17,327
מספר הביקורות באתר: 38,603
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  יוסי אדלר אולסן  

יוּסי אדלר אולסן נולד בקופנהגן 1950, יוּסי היה הכינוי שאמו קראו לו מלידתו ולא שמו הרשמי, אך בגיל חמש המשפחה פנתה לרשויות הפנים והפכה את "יוּסי" לשם רשמי. הוא למד קולנוע, סוציולוגיה ורפואה (את למודי הרפואה עזב כי לא מצא חן בעיניו שחבריו תולים מעילים על איברים בחדר הדיסקציות). היה עורך וכמו"ל, והחל לכתוב ספרי מתח בגיל מאוחר יחסית (הראשון בגיל 47) לאחר שכתב וערך בשנות ה-80 מספר ספרים בנושא קומיקס וקולנוע (שעדין נמכרים בדנמרק) הוא היה הבעלים של חנות לספרים וקומיקס יד שנייה ולאספנים.

הוא החל לכתוב מותחנים פוליטיים בינלאומיים, אך חברים רמזו שכדאי לו להתמקד במותחנים מקומיים, כך עשה והצעד הוכיח את עצמו. עם זאת הוא לא אוהב שמשווים אותו לסופרי מתח סקנדינבים אחרים (לרסון, נסבו או מנקל) וטוען כי בספריו יש למצוא עלילה ייחודית בשילוב הומור ולאו דווקא מלודרמות אפופות בטון מדכדך ואפרורי שבדרך ניתן למצוא בספרות המתח הסקנדינבית. 

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI