כעת גולשים באתר: 154
מספר הספרים באתר: 17,326
מספר הביקורות באתר: 38,580
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
היסטוריה של אלימות
  שם הספר בשפת המקור
Histoire de la violence
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Édouard Louis
  שפת מקור
צרפתית
  ז'אנר
  מתרגם רמה איילון
  מספר עמודים
185
  הוצאה לאור עם עובד הוצאת ספרים
  שנת הוצאה לאור בארץ
2020
  תאריך הכנסה לאתר
02/02/2020
     
 
היסטוריה של אלימות - אדואר לואי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 243
 

"פגשתי את רֶדָה בערב חג המולד. חזרתי הביתה אחרי ארוחת ערב עם חברים בארבע לפנות בוקר בערך. הוא ניגש אליי ברחוב ולבסוף הזמנתי אותו לעלות אלי. בילינו את שארית הלילה יחד, דיברנו, צחקנו. לקראת שש הוא שלף אקדח ואמר שהוא עומד להרוג אותי. הוא השפיל אותי, חנק אותי, אנס אותי."
חודשים אחדים אחרי התקיפה הזאת מספר עליה אדואר לואי לאחותו לפרטי פרטים, ושומע אותה מספרת אותו בשפתה שלה לבעלה. שתי הגרסאות של תיאור התקיפה והניסיון של שני המסַפּרים להתמודד עם האירוע ועם הטראומה שבאה בעקבותיו, משתלבים אלה באלה ומרכיבים יחד יצירה ספרותית מרתקת. 
לואי חוזר בספר זה אל האלימות, אלימות שהופנתה כלפיו אך גם אלימות בשדה רחב יותר, משפחתי, חברתי, לשוני. הוא מערער על מושגים בסיסיים כמו אמת ושקר בספרות אוטוביוגרפית ושואל על עצם האפשרות להתמודד עם המציאות באמצעותה.
"אני מנסה לבנות לעצמי זיכרון שיאפשר לי לשחרר את העבר, שיעצים אותו וישמיד אותו בנשימה אחת, כך שככל שאזכור אותו ואתעה בשרידי הדימויים שנותרו ממנו, כך אפסיק אני לעמוד במרכזו".

היסטוריה של אלימות הוא ספרו השני של אדואר לואי, יליד 1992, וכמו ספרו הראשון, גם הוא רומן אוטוביוגרפי. הספר הראשון הסוף של אדי, רומן ביכורים זכה להצלחה רבה בצרפת, תורגם לעשרים שפות והפך את לואי לאחד הסופרים המוכרים והמבטיחים בדורו בהיותו בן 21 בלבד. הספר ראה אור בעברית בהוצאת עם עובד בשנת 2018.
אדואר לואי נולד בשם אדי בלגל במחוז פיקרדי שבצפון צרפת. הוא התקבל לתיכון בעיר אמיין, והיה הראשון מבני משפחתו שלמד באוניברסיטה. הוא סיים בהצלחה את לימודי התואר השני באקול נורמל סופרייר בפריז, אחד המוסדות האקדמיים המכובדים ביותר בצרפת. ב-2018 פרסם לואי רומן אוטוביוגרפי שלישי בשם מי הרג את אבי.
 

 

המלץ לחבר

היסטוריה של אלימות
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
הסוף של אדי - אדואר לואי - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI