כעת גולשים באתר: 166
מספר הספרים באתר: 17,329
מספר הביקורות באתר: 38,623
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
פגיון אפולוניה
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
281
  הוצאה לאור הוצאת גוונים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
21/11/2018
     
 
פגיון אפולוניה - אורן חפץ - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1819
 

כיצד קשור הפיצוץ אדיר הממדים ורב הנפגעים שהתרחש במפעל התעשייה הצבאית בנוף ים ב-1992 לסוד השמור ביותר בתולדות העם היהודי, שגילויו יעמיד בספק את כל המציאות המוכרת לנו? מהי חרב האודם המתלקחת שבאמצעותה הביס בר כוכבא את האימפריה הגדולה בעולם? ומה אם עמוד הענן ועמוד האש, סלע קיומנו והשכינה מעולם לא היו מושגים מופשטים בלבד?

כשהנער הרומאי גאורגיוס מקבל מאביו מתנה לא צפויה, פגיון מסתורי שהביא עימו ממסעו בארצות רחוקות, ניצתת בו סקרנות בלתי נשלטת המובילה אותו אל מבוך המחילות שמתחת לחורבות בית המקדש. מה ששוכן מעבר להן מסבך אותו בעל כורחו ברשת מסועפת של תככים פוליטיים, מזימות משיחיות וכוחות על-טבעיים, ערב ביקורו של הקיסר אדריאנוס בירושלים ופרוץ מרד בר כוכבא.

1,800 שנים מאוחר יותר, סיור שעורך טל בלו"ך, סטודנט צעיר, על חוף הים של הרצליה מכניס אותו לנבכי רזיו של העם היהודי והכוח המגן על קיומו. עד מהרה הוא מוצא עצמו עומד בראש מסדר סתרים עתיק, הופך לאיש סודו של ראש הממשלה והכוהן הגדול יצחק רבין ומגלה שפלג הקנאים שהמיט כליה על עם ישראל בעבר הרחוק, עודנו חי ונושם ומאיים לעשות זאת פעם נוספת. האם יוכלו טל ודורית, שותפתו לדרך ואהבת חייו, לעצור את ההיסטוריה מלחזור על עצמה ולמנוע את חורבן הבית השלישי?

 

ברומן המתח ההיסטורי פגיון אפולוניה, יצירת הביכורים של אורן חפץ, בורא המחבר יקום פנטסטי המציג הסבר חלופי מקורי, מבריק ועוכר שלווה לתולדות העם היהודי בארצו. נפתולי העלילה עוצרת הנשימה מזמינים את הקורא למסע חובק זמנים ותרבויות בין טקסים פולחניים המושרשים בכוח קדמוני נעלם, אבלו הקשה מנשוא של הקיסר הרומי על אהובו שקם לתחייה ומת בשנית, הימים רוויי התקווה והכאב בישראל של שנות התשעים המוקדמות והפסיפס רב-הדורות שכל אלו מצטרפים אליו. מתוך כך, מציע הספר מבט רענן, מורכב ומפתיע על כמה משאלות היסוד הנוגעות לחיים בארץ, ובכלל זאת טיב הקשר בין דת ומדינה, מסורת וחידוש, גורל ובחירה, ומעלה סימני שאלה מטרידים באשר לעתיד העם היהודי ומהות הקיום האנושי בכלל.

פגיון אפולוניה הוא יצירת הביכורים של אורן חפץ, יליד ירושלים (1972), סמנכ"ל גוגל ישראל, בוגר החוג להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב ומורה דרך.

 

המלץ לחבר

פגיון אפולוניה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI