כעת גולשים באתר: 160
מספר הספרים באתר: 17,327
מספר הביקורות באתר: 38,603
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ואהבת
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
194
  הוצאה לאור ספרי ניב
  שנת הוצאה לאור של המקור
2017
  תאריך הכנסה לאתר
09/08/2017
     
 
ואהבת - אילן ארבל - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1743
 

אני שואל את ענת מה אני יכול לעשות בשבילה בעצם: "אני רוצה שתאהב אותי", היא לוחשת במין תקווה שלא ממש אשמע אותה. אבל שמעתי את לחישתה. "את הרצון הזה כבר מימשת", אני אומר לה. "אני כבר אוהב אותך. מה עוד אני יכול לעשות בשבילך?" אני מוסיף באומץ ובחיוך רחב. "מה זה טיפול בסך הכול" אני אומר לה, "בסופו של דבר, זה רק אהבה. אהבה פשוטה". "אוהב אותי", היא אומרת. "אתה בכלל לא מכיר אותי. איך אתה יכול לאהוב אותי". "אה", אני אומר. " קל מאד לאהוב אותך, תאמיני לי"." (מתוך הספר)

 

"ואהבת" מאת אילן ארבל, בהוצאת הספרים ניב, משרטט דרך אפשרית ליצירת שינוי, מתאר את התנאים הדרושים לנו כדי לקבל את הכוח לשנות ומספר את סיפורם של מטפל גוף-נפש ומטופלים שחיים בעיצומו של תהליך שינוי בחייהם. בספר מודגש מאד תפקידה של האהבה ככוח מרפא עיקרי והכרחי. מה מתרחש מאחורי הדלתות הסגורות של חדר הטיפולים והטיפול האישי הפרטי שבתוכו, אלה של תת המודע והזיכרון המתעתע שלנו, של הסודות הפנימיים הנסתרים. תקראו על הדלתות הנפתחות אל ליבם של שני האנשים שיושבים בחדר הסגור שבוע אחרי שבוע ומנהלים יחסים של מטפל ומטופל. כאן תקראו על הכאב והשמחה והריפוי. תקראו על אהבה. כאן תפגשו את אילן. תפגשו את עצמכם.

 

מה באמת מתרחש מאחורי הדלת הסגורה בחדר הטיפול של מטפל גוף-נפש? החדר המכונה "המערה". התשובה פשוטה: מתרחש שם קשר ועדיף שיהיה זה קשר טוב - קשר של אהבה. אהבה שנושמת ופועמת בין שני אנשים שנפגשים בנקודה מסוימת בזמן כדי לעשות משהו יחדיו. לעשות שינוי, לחולל ריפוי - מטפל ומטופל. אם יש אהבה והיא מתקיימת בתוך החדר הקטן והסגור, נושמת ופועמת בינכם לבין המטפל שלכם, מובטח לכם שיתרחש שינוי, שיבוא ריפוי. בשביל שינוי צריכים להתקיים התנאים הנכונים והתנאי הראשון הוא שתהיו "טבולים" בתוך סביבה אוהבת.

 

הספר מבוסס על מקרים אמיתיים ועוקב אחרי הסיפור של ארבעה מטופלים שונים. שתי נשים, זוג וגבר אשר כולם יוצאים מהטיפול אל חיים שממשיכים להיות מלאים בדילמות לא פתורות ובקונפליקטים, אך הם יוצאים מחוזקים, בנויים יותר ועם אומץ גדול לחולל שינויים. בספר מתועדות חמש פגישות עם כל אחד מהמטופלים. בספר משובצים גם פרקים אוטוביוגרפיים שעוסקים בחוויה האישית של אילן ארבל כמטפל גוף-נפש.

 

זהו ספרו הראשון של אילן ארבל. מטפל גוף-נפש, מורה ומנחה למטפלים לאורך שלושים שנה כמעט. אילן מלווה יחידים, זוגות וקבוצות בתהליכים של ריפוי ויצירת שינוי. הוא עושה זאת בדרך שמשלבת עבודת גוף, נשימה ומגע עם שיחה פשוטה, דמיון אסוציאטיבי והעלאת סימבולים ממרחבי התודעה. הוא מטפח קשר אוהב ומחבק עם מטופליו שמבוסס על גילוי לב, אמון הדדי ונוכחות מלאה וקיימת במרחב שבין המטפל למטופל. אילן חי ועובד במבשרת ציון שליד ירושלים. נשוי ואב לחמישה.

 

המלץ לחבר

ואהבת
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI