כעת גולשים באתר: 149
מספר הספרים באתר: 17,327
מספר הביקורות באתר: 38,603
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
העוד ייוותר מי שיבכה?
  שם הסופר
,
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  הוצאה לאור הוצאת יד ושם
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  עורך חוי דרייפס (בן שושן)
  פירוט נוסף
לקראת 70 שנה למרד גטו ורשה. יומן וכתבים של משפחה מגטו ורשה
  תאריך הכנסה לאתר
11/03/2013
     
 
העוד ייוותר מי שיבכה?  - מירה (פיז'יץ) פלינט, קופל פיז'יץ - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3119
 

כבר מזמן למדנו ששמחות ודאגות של כל אחד מאִתנו הן שמחות ודאגות של כולנו [...] הגורל איחד בינינו במשך החודשים האחרונים. שנים ארוכות של שלום חסר דאגות לא היו מאחדות אותנו כמו התקופה הקצרה הזאת של עבודה משותפת ואסונות הכי נוראים. בכל יהודי לא מוכר אני רואה אח, ואני מרגישה אחות של כולם. לאיש מאִתנו אין צרות אישיות, קיימות רק צרות של יהודים. לאף אחד מאִתנו אין גם שמחות אישיות, גם השמחות שלנו משותפות.

מיומנה של מירה פּיז'יץ

העוד ייוותר מי שיבכה? יומן וכתבים של משפחה מגטו ורשה כולל את החיבורים והרשימות שכתב קוֹפֶּל פּיז'יץ בעברית, בפולנית וביידיש ואת יומן הזיכרונות שחיברה בִתו מירה (לימים מרים פלינט) בתקופת מלחמת העולם השנייה. הספר מאפשר הצצה בלתי אמצעית לחוויותיהם של יהודי ורשה בתקופת הכיבוש הנאצי ולהיבטים שונים, לעִתים לא מוכרים, של חיי היהודים בגטו ורשה.

כתביו של קוֹפֶּל פּיז'יץ מציגים את תחומי פעילותו הציבורית בימי המלחמה ומאירים את העשייה התרבותית והחינוכית שהיה שותף לה בגטו, ובכללה הקמת מפעלי חינוך עבריים וייסוד מקהלות של עשרות אנשים. יומנה של מירה פּיז'יץ מגולל את אסונם של יהודי ורשה בימי הגירוש הגדול ולאחריו וחושף את ממדי האכזריות הגרמנית כמו גם את אומללותם הנמשכת של שרידי הציבור היהודי.

ואולם מעל לכל כתביהם של בני משפחת פּיז'יץ פורשׂים את תולדותיה של משפחה אחת בוורשה הכבושה. מצוקות החיים בימי השואה הביאו לעִתים קרובות להתפרקות המשפחה, אבל במקרים אחרים הם תרמו דווקא לחיזוקה. בכתביהם של קוֹפֶּל פּיז'יץ ושל בִתו מירה בא לידי ביטוי המאבק המתמיד של בני המשפחה לשמור על כל פרטיה – ובכללם ילדים וזקנים – מפני הנורא מכל; כמו גם מציאות החיים בגטו ורשה על סף פרוץ המרד הגדול שבעטיה נאלצו בני משפחת פּיז'יץ לפרק את האחדות המשפחתית שנשמרה עד אז בתנאים קשים ביותר.

הספר העוד ייוותר מי שיבכה? הוא דוגמה מאלפת לאומץ הלב ולתושיית הרוח של משפחה יהודית בתקופת השואה.

 

המלץ לחבר

העוד ייוותר מי שיבכה?
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI