כעת גולשים באתר: 204
מספר הספרים באתר: 17,610
מספר הביקורות באתר: 39,943
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  דאב פילקי  

קיצור קורות החיים הרשמי של דאב פילקי

(כפי שמופיע באתר שלו):

 

נולד ב-1966 בקליבלנד אוהיו אביו היה סוכן פלדה, ואמו נגנה עוגב בכנסייה המקומית.

ההורים שלו אומרים שהוא תמיד צייר, עוד כתינוק. לאחר קביעת שיא בשהייה במשרד המנהל אובחן פילקי עם הפרעת קשב והיפראקטיביות חמורים.    עד תחילת כיתה א ', הוא מילא את תפקיד הליצן של הכיתה, היה המלך הבלתי מעורער של קולות מוזרים, וקבע שיא בכיתה במשך מספר העפרונות הוא יכול לתקוע את האף שלו בבת אחת (שיא שהוא עדיין מחזיק עד עצם היום הזה). כולם חשבו שהוא היה די מצחיק, מלבד אדם אחד - המורה שלו! ולכן את רוב שעות הלימודים הוא בילה במסדרון. היה לו שם שולחן "כל יום לפני כיתות החלה, הייתי למלא את השולחן שלי במסדרון בניירות, עפרונות, עפרונות צבעוניים. ואז בשלב כלשהו במהלך היום, הייתי עושה משהו טיפשי באמת כדי שיוצאו אותי החוצה" במסדרון, הוא היה מתיישב ליד שולחן הכתיבה שלו, ולהתחיל לצייר. At first, he drew only pictures, but as time went on Dav began making up stories, too. בהתחלה, הוא צייר תמונות בלבד, ומאוחר יותר החל להמציא סיפורים. "המצאתי כל חבורה של גיבורי העל, כולל" קפטן תחתונים, כולם בכיתה שלי חשבו שאלה היו ספרי קומיקס ממש מצחיק, חוץ מאדם אחד -המורה שלי! היא אמרה שאתחיל לקחת את החיים ברצינות רבה יותר, למרבה המזל, לא הקשבתי לה"

בתיכון הדברים רק החמירו המורים שלו שנאו את חוש ההומור שלו, ודכאו את הכשרון האומנותי שלו. "יום אחד המנהלת שלי לקחה אותי מהכיתה ואמרה לי, 'אני יודע שאתה חושב שאתה מיוחד כי אתה יכול לצייר, אבל תן לי לספר לך משהו: אמנים יש תריסר בפרוטה. "המילים האלה רדפו אותי במשך שנים רבות ". כמה נפלא זה היה להוכיח שהיא טעתה"

בשנת 1984 במחנה קיץ לאנגלית אחד המרצים עודד אותו לכתוב ספרים. אז הוא  אאאז אזאדהחל לעבוד על ספר הילדים הראשון שלו. את הספר הוא שלח לתחרות סטודנטים שכותבים ומאיירם, הפרס היה הוצאת הספר לאור, הוא כגש הוא ניצח בהתחרות. "זה היה האירוע הכי מרגש בחיים שלי. לעולם לא אשכח את המטוס בקנזס סיטי והמפגש השותף החדש שלי בפעם הראשונה. ניסיתי להתנהג כרגיל, אבל הייתי כל כך נרגש. זה לקח כל טיפת השליטה העצמית לא היה לי לצרוח, לקפוץ למעלה ולמטה, וגם לצחוק בהיסטריה"

היום הוא נשוי לסי-יו-די (הוא מת על כלבים) ועובד קשה על סדרת רומנים אפיים המבוססת על ספרי הקומיקס קפטן תחתונים שכתב במסדרון בבית ספר יסודי. "כשהייתי ילד וכתבתי ספר טיפשי במסדרון, לא חלמתי שיום אחד אכתוב ספרים טיפשיים לפרנסתי. הדבר הכי מגניב הוא, שכילד הסתבכתי כי הייתי ליצן של הכיתה ... ועכשיו זה המקצוע שלי"

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI