כעת גולשים באתר: 112
מספר הספרים באתר: 17,342
מספר הביקורות באתר: 38,913
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
נאשם מספר 3, פרשת "רמדיה"
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
519
  הוצאה לאור אופיר ביכורים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2016
  תאריך הכנסה לאתר
11/02/2016
  תגיות מבוסס על סיפור אמיתי
     
 
נאשם מספר 3, פרשת "רמדיה" - משה מילר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1852
 

"יש לקדם את החקירה במהירות האפשרית ובצורה יעילה... להיות ממוקדים כדי להגיע לכדי כתבי אישום... מברך את יחידת ההונאה על החקירה, מאחל סיום החקירה והגשת כתבי אישום" (דבריו של מפקד מחוז המרכז של משטרת ישראל אל צוות החקירה המיוחד אשר מונה לחקור את "רמדיה").

 

בספר נאשם מספר 3, פרשת "רמדיה" מגולל משה מילר את קורות החברה מיום שנוסדה בתחילת שנות השישים. דוקטור לנדס, שהגיע ארצה כעולה חדש חסר אמצעים, מימש את יוזמתו בעקשנות אין-קץ. בהמשך מתוארת פריחתה והתרחבות עסקיה של החברה, עד לשותפות עם תאגיד "היינץ" הרב-לאומי.

 

בספר פורש המחבר בפני הקורא אוטוביוגרפיה עסקית, שבה הוא שוטח את גרסתו לאירוע הטראגי שבעקבותיו חוסלה חברת המזון המשגשגת. ב"הומנה", מפעל גרמני שייצר עבור "רמדיה" תחליף חלב-אם צמחי, חלה שרשרת של כשלים, שבעקבותיהם יובא לישראל מוצר שאינו מכיל את כמות ויטמין B1 הנחוצה להתפתחות התינוקות. כתוצאה מכך חלו תינוקות, ואחד מהם אף נפטר. היצרנית "הומנה" הודתה באחריותה המלאה למוצר הפגום ולתוצאותיו הרות הגורל. המשטרה והפרקליטות בישראל נמנעו מלהתייחס להודאה זו באשמה, והגישו שמונה כתבי אישום - שלושה נגד עובדים בכירים ב"רמדיה" וחמישה נגד עובדי משרד הבריאות.

 

"המשטרה לא מתחשבת כמובן, בדברים שמסרתי בהודאתי בנושא ה"שיבוש" ומתעלמת לחלוטין בהסבריי ומהמסמכים הקושרים את מכתבי  ה- retention לתכנית השיקום. היא נחפזת להזרים לכל אמצעי התקשורת את הידיעה החמה אודות תשלומי השוחד שמשה מילר מבטיח לעובדי החברה בתמורה לשינוי גרסותיהם בחקירת המשטרה. כותרות וכתבו  בעניין זה מופיעות בחדשות הטלווזיה  ובאתרי האנטרנט ומתנוססות מעל דפי העיתונות היומית. הדלפה מכוונת זו של הפרקליטות ושל המשטרה נועדה לערער את תדמיתי". ( ע"מ 227-228 )  

 

הפרשה, שנמשכה למעלה מעשור, טלטלה ושינתה את חייו של משה מילר. אף שבפרוץ המשבר כבר לא ניהל בפועל את החברה והיה על סף פרישה, המשיך ללוות את מנהלי "רמדיה" ואת עובדיה עד למועד שבו החליט תאגיד "היינץ", כפועל יוצא של המשבר, לפרקה ולחסל את השקעותיו בישראל.

זהו ספרו השני של משה מילר. הספר הראשון ,"אירמה", יצא לאור בשנת 2010.

 

 

המלץ לחבר

נאשם מספר 3, פרשת "רמדיה"
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI