כעת גולשים באתר: 152
מספר הספרים באתר: 17,192
מספר הביקורות באתר: 38,250
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
חכמת נשים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
190
  הוצאה לאור הוצאת ספרים כרמל
  שנת הוצאה לאור של המקור
2015
  תאריך הכנסה לאתר
11/10/2015
  תגיות תנך , נשים
     
 
חכמת נשים - נילי בוכמן - סלונימסקי - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2951
 

"חכמות נשים בנתה ביתה" (משלי, יד, א')  

 

האם היה עם ישראל קיים ללא שרה ורבקה? האם משה ודוד היו הופכים למנהיגים הגדולים ללא יוכבד, מרים, בת פרעה ומיכל? האם שלמה  היה נעשה למלך, בונה בית המקדש, אלמלא בת שבע?

 

ייחוס חכמת בניית הבית לאישה מפקיד בידיה את התפקיד הראשוני והחשוב מכל, הנובעת מההמשכיות ומהשייכות שמקורן בתא המשפחתי שאותו היא בונה.

 

התנ"ך מדבר על "חכמות הנשים", לא על חכמתה של האישה הבודדת, אלא על חכמה הטבועה במין הנשי ובאה לידי ביטוי בכלל הנשים שהוא מעלה כפרטים על במתו.

 

הספר "חכמת נשים" מציע קריאה חדשה ורעננה בסיפורי התנ"ך. הספר דן ועוסק בכמה דמויות נשיות מהתנ"ך, גיבורות יוצרות מיתוסים בתרבותנו, ומציג את חכמתן, כאשר כל אחת מהן בדרכה נגעה במהויות האוניברסליות בחיי האישה – אימהות משפחה, זכויות נשים והיעדרן, יחסי אב-בת, מיניות, אהבה, כוח, נקמה והשלמה. רובן עשו זאת לא מתוך מחשבה קודמת ולא הכוונה לצאת נגד האפליה המגדרית עמדה לנוכח עיניהן, אלא הצורך לממש את ייעודן כנשים וכבני אדם.

 

כל אחת מהנשים שבספר מציגה בסיפורה פן אחר באישה כאדם. וביחד דמויותיהן המוכרות חושפות  יצרים ותכונות אופי חדשות. כך למשל אנו לומדים על היות שרה אימנו קנאית ונקמנית ולכן היא גירשה את הגר וישמעל; או סיפור הפיכתה של מיכל, בת המלך מכוח שיוכה המשפחתי, לאישה בשלה, כאובה, המסירה מסכות משליטים, מאביה ובעיקר מדוד המלך והופכת לבת מלך באשיותה; או איזבל שחושפת את פרצופם האמיתי של אנשי הדת, ובראשם אליהו. היא אינה הרוצחת של נביאי יהוה, אינה "מפברקת משפט", היא מאמינה בחופש דתי, ולא נכנעה לממסד הדתי אלא נלחמה בו.

 

יחד הן יוצרות דמות מורכבת המבטאת את הקול הנשי על גווניו השונים ולמרות מגבלות תקופתן ותרבותן. קול נשי שלא השתנה לאורך ארבעת אלפים שנה, אך היה זקוק לאותן נשים חכמות כדי לבטאו.

 

 

נילי בוכמן-סלונימסקי היא פסיכאטרית. כשלושים שנה עבדה כפסיכיאטרית בבית חולים (בתחילת הדרך בבי"ח "עזרת נשים") ובאופן פרטי ולמדה והשלמה בתחומים שונים הקשורים בפסיכו-אבולוציה.  "חכמת נשים" הוא ספרה השני. ספרה הראשון "שופך דם האדם באדם – רציחות בתנ"ך" ראה אור ב-2013.

 

המלץ לחבר

חכמת נשים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
מין אסור, מין מותר - נילי בוכמן - סלונימסקי - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI