כעת גולשים באתר: 113
מספר הספרים באתר: 17,406
מספר הביקורות באתר: 39,192
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  אנתוני מארה  

אנתוני מארה היה בין התיירים הראשונים שבקרו בצ'צנייה, הביקור הזה התרחש שש שנים לאחר שתחיל לחשוב על הרומן, אחרי שזה כבר היה כתוב וכחצי שנה לפני שראה אור. ואז הוא גילה שהוא עשה טעה: המדרגות הנעות הראשונות בצ'צניה הותקנו ב-2007, מה שהצריך שינויים בטיוטה האחרונה של הספר. מלבד זה התחקיר שהוא עשה מקריאה וחיפוש באינטרנט היה נאמן למציאות. התחקיר בעיניו הוא החלק הכייפי "כמו שדן בראון אמר פעם: 'אל תכתוב על מה שאתה יודע אלא על מה שאתה רוצה לדעת." הביקורות על הספר מעידות שגם ספר שנכתב כולו מתחקיר יכול להיות לא פחות ממצוין.

נדיר למצא ספר ביכורים שכולו מתחקיר ולא נשען בכלום על האוטוביוגרפיה של הסופר, אך מארה טוען שחייו פשוט משעממים. מארה, בן 28, נראה צעיר ומבוגר כאחד: הוא מתנהג כילד אבל שיערו מאפיר, הוא טרם סיים למודי הכתיבה וכבר הוציא רומן ראשון.

המורה שלו לכתיבה - זוכה פרס פוליצר אדם ג'ונסון - אמר שלצוות המורים אין הרבה מה ללמד את אנתוני, והם גם לא יכולים לקבל קרדיט על כתיבתו. הם בגילו נאבקו עם קונוונציות ודרכי כתיבה מסורתיות בעוד הוא זרק הכל דרך החלון וכתב רומן שלם בוגר ועמוק כמו סופר בשיא כוחו.

מארה התחיל להתענין בצ'צניה כאשר היה בחילופי סטודנטים ברוסיה במהלך התואר הראשון ב-2006. הוא הגיע זמן קצר לאחר הרצח של אנה פוליקרובסקייה - העיתונאית שחשפה את האבלות שעשו הרוסים בצצ'נייה. בתחתנת הרכבת התחתית הוא ראה חיילים משוחררים מן המלחמה בצ'צ'נייה שותים ומקבצים נדבות. "כמו כל אמריקאי לא ידעתי כלום על צ'צ'נייה - לא איפה זה על מפה ואפילו לא איך מאייתים את זה." התחלתי לקרוא על המקום, על המלחמה. כשנפלו מגדלי התיאומים הייתי בחטיבת ביניים, חיית רוב חיי בתחושה שטרור קיים כל הזמן בכל מקום. כך שכתיבה על צ'צניה הרגישה טבעית."

 

מארה הוא יליד וושינגטון לשני עורכי דין עסקיים. 

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI