כעת גולשים באתר: 267
מספר הספרים באתר: 17,438
מספר הביקורות באתר: 39,244
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
הצפור והים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
196
  הוצאה לאור טוטם ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2015
  תאריך הכנסה לאתר
01/04/2015
     
 
הצפור והים - דב בהט - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 2053
 

פרופ' גבריאל מוקד: "פרופ' דב בהט, לשעבר רקטור אוניברסיטת בן גוריון, הוא אחד הגיאולוגים הבולטים בעולם בתחומו. ואולם, בשנים האחרונות הפנה את עטו, או שמא את מקלדתו, גם לעיסוק בסדקים ובבקיעים בחברה הישראלית וברגשות האנושיים, והוא מוסיף לפעול במקביל בשני העולמות: מלכות מדעי הטבע, והמלכות ההומניסטית של הסיפורת והשירה; והחיבור בין שתי המלכויות הללו, המנוגדות לכאורה, בא לביטוי ביצירתו."

 

הציפור והים הוא ספר שיריו השני (אחרי אלופי החיים, טוטם 2014) של המשורר והסופר דב בהט, שלזכותו גם שורה של רומנים מוערכים. כמו בספר שיריו הקודם, גם כאן חוקר בהט, בסקרנות, ברגישות ובחוכמה את התחומים המגוונים המעסיקים אותו כאדם, כמדען וכיוצר: התופעות המפליאות של הטבע והיקום; נפלאות השיטה המדעית והפיוט המפתיע שניתן לגלות בה אם מיטיבים להתבונן; המצב החברתי העגום בארץ; חרדת ההזדקנות; הנחמה העמוקה שניתן למצוא באמנות ובאהבה; ובעצם – מצבי חיים ומוות, על הממשקים החמקמקים והמעברים העמומים שביניהם. 

לדברי פרופ' יצחק בן מרדכי, "דב בהט הוא איש רנסאנס מובהק, המשלב ידע בתחומי אמנות שונים (ציור, פיסול, מוזיקה) עם ידע רב במדעי הטבע, לצד דעתנות ישירה ולפעמים אפילו בוטה – ויש לו עמדות מנומקות על המציאות, אך יש לו גם שאלות. ולכל אלה נוסף הרובד הלירי כצד שכנגד וכערך מוסף. התמהיל הניגודי והמגוון הזה, על שלל האפשרויות הטמונות בו, הוא בעיניי סוד קסמם של השירים."

 

פרופ' גבריאל מוקד: "השירה של דב בהט מתכתבת בגלוי עם עיסוקו המקביל כאיש מדע. הוא מתאר בכישרון רב את הבקיעים החברתיים והרגשיים בישראל של היום, אך כותב גם שירה אישית, רגשית, ששזורים בה מוטיבים של ארוטיקה, בדידות וחוויות אישיות אחרות."

אין ספק, הציפור והים הוא מסע של דילוגים על פני ימים ויבשות מכאן או מכאן – זהו מסע שבו תהומות של נתק הם דמיוניים לא פחות מקרבה יתרה. זהו מסע האוחז בשפה מתוחה ורכה, דרוכה וקסומה; דב בהט בוחר לו דרכי ביטוי מפתיעות לגמרי הפורשות לפנינו וינייטות של פיוט רגיש, חומל ושופע הומור.

עבודות האמן צבי טולקובסקי, מבכירי הציירים של ישראל, מעשירות בדמיון בלתי נדלה ובצירופי צבעים מיוחדים את התכנים של השירים המופיעים כאן, ויחד הם יוצרים קליידוסקופ מרהיב ומרגש.

 

 
סרטון:

המלץ לחבר

הצפור והים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
משחק הפלנטות - דב בהט - אתר נוריתה
אישה חשובה מאוד בעיר - דב בהט - אתר נוריתה
רומן עברי-גרמני - דב בהט - אתר נוריתה
יום השנה - דב בהט - אתר נוריתה
מרד ההיפופוטמים - דב בהט - אתר נוריתה
במשעול הקונספציות - דב בהט - אתר נוריתה
משפחת שטורך - דב בהט - אתר נוריתה
אלופי החיים - דב בהט - אתר נוריתה
יקיצת נשיקה - דב בהט - אתר נוריתה
קוורטט האחים - דב בהט  - האתר של נוריתה
נפרטיטי וסגולה מהנילוס לזמבזי - דב בהט - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI