כעת גולשים באתר: 217
מספר הספרים באתר: 17,444
מספר הביקורות באתר: 39,265
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מלחמת העולם השנייה
  שם הסופר
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מספר עמודים
974
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור בארץ
2015
  תאריך הכנסה לאתר
01/01/2015
     
 
מלחמת העולם השנייה - אנטוני ביוור - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 4829
 

ספרו החדש והמקיף ביותר של גדול ההיסטוריונים הכותבים כיום, פרופ' אנטוני ביוור, לציון 70 שנה לסיומה של המערכה הגדולה בהיסטוריה - מלחמת העולם השנייה.

 

מלחמת העולם השנייה היא אירוע כה מונומנטאלי עד שהניסיון להקיף אותה בכרך אחד נדמה למשימה בלתי אפשרית. אנטוני ביוור, מגדולי ההיסטוריונים הכותבים כיום, מצליח בכישרון גדול של מספר סיפורים לטוות במיומנות את העובדות ואת הנרטיב הצבאי לדרמה אנושית רחבת יריעה. הספר אוחז בקורא ומפיח חיים באירועים ההיסטוריים, מהאירועים הגלובליים הגדולים ביותר ועד לחוויותיו של החייל הפשוט בשדה הקרב ושל האזרחים בעורף. לא בכדי הפך הספר לרב-מכר בעשרים מדינות בעולם, וזכה לשבחים רבים.

 

ביוור מגדיר את מלחמת העולם השנייה "האסון הגדול ביותר בהיסטוריה מעשה ידי אדם". הספר טווה את אירועי המפתח של המלחמה ואת תיאטראותיה השונים למארג מרתק: מפלישת גרמניה לפולין, הברית עם ברית המועצות והפלישה לצרפת, המערכה בין סין ליפן, עבור במבצע ברברוסה, הקרב על מוסקבה, פרל הארבור, קרב סטלינגרד ועד לחזית במזרח התיכון. גדולתו של ביוור טמונה ביכולתו לשרטט בקווים משכנעים את הקשרים ההדוקים בין האירועים הגלובאליים השונים, ובין אדריכליה של המלחמה – היטלר, כמובן, אך גם רוזוולט, צ'רצ'יל, סטלין, מוסוליני, ז'וקוב ועוד.

 

ספרו של ביוור "סטלינגרד", שראה אור בשנת 2001, היה יריית הפתיחה לצאתם לאור של ספרים רבים על מלחמת העולם השנייה והציג סגנון כתיבה חדשה בתחום ההיסטוריה הצבאית - סגנון עיוני-נרטיבי, הנקרא כפרוזה איכותית. מי שתוהה מה עוד נותר ללמוד על מלחמת העולם השנייה יופתע מן הגילויים החדשים בספר, אשר תחת עטו של ביוור מסעירים את הדמיון.

 

"אף תקופה בהיסטוריה לא משתווה למלחמת העולם השנייה בכמות הדילמות והבחירות המוסריות שאנשים – מפקדים כמו גם אזרחים – נאלצו להתמודד עמם. זו הדרמה האנושית". – אנטוני ביוור

 

צביעות והקרבה, שחיתות ואידיאליזם, סדיזם וחמלה, רצח-עם וקניבליזם. 6 שנים. 60 מיליון אנשים איבדו את חייהם. אין אדם אחד שהמלחמה לא נגעה בו.

 

פרופ' אנטוני ביוור, 68, בעברו קצין בגדוד הפרשים ה-11, בין היתר בגרמניה. נחשב לאחד מגדולי ההיסטוריונים הכותבים כיום וידוע בשל ספריו רבי-המכר. ספריו זכו בפרסים רבים, לרבות פרס סמואל ג'ונסון, פרס הות'ורנדן לספרות ופרס וולפסון להיסטוריה.

 

המלץ לחבר

מלחמת העולם השנייה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
ההימור האחרון של היטלר - אנטוני ביוור - אתר נוריתה
הפלישה לנורמנדי - אנטוני ביוור - אתר נוריתה
סטלינגרד - אנטוני ביוור - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI