כעת גולשים באתר: 59
מספר הספרים באתר: 17,432
מספר הביקורות באתר: 39,219
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
משפחת שטורך
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
217
  הוצאה לאור טוטם ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2014
  עורך לילי פרי
  תאריך הכנסה לאתר
08/05/2014
     
 
משפחת שטורך - דב בהט - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 4219
 

"משפחת שטורך" מאת פרופ' דב בהט  מזמין את הקורא להסתחרר במערבולת מרתקת וקצבית, שיש בה הכול: תעלומת רצח, מרד בלב ים, תגלית מדעית פורצת דרך, עלילות טייקונים מקומיים ותככים משפחתיים חסרי רחמים.  תולדות המשפחה משקפים את מציאות החיים המורכבת בישראל על קשת היבטיה. המחבר, מדען בעל שם עולמי, לשעבר רקטור אוניברסיטת בן גוריון, מפליא גם בספרו החדש לשלב בין שני העולמות - המדע והספרות - דרך מבט עמוק, רגיש וייחודי.

"אתה רוצה להיות יותר גבוה מיתר הטייקונים במדינה?" שאל יוסי את אחיו.

"אל תגיד טייקון. אני לא אוהב את המילה הזאת."

"מיליארדרים היא מילה יותר מתאימה?"

 

כינוס משפחתי סביב מיטת חוליו של אבי משפחת שטורך מהווה את נקודת הפתיחה לתסבוכת מפותלת, שיש בה הכל: תעלומת רצח, מרד בלב ים, תגלית מדעית פורצת דרך, עלילות טייקונים - נציגי הקפיטליזם החזירי, תככים משפחתיים ואקדמיים חסרי רחמים ועוד סיבוכים מרתקים.

גיבורי הרומן "משפחת שטורך" של  דב בהט הם שלושה אחים ואחות – כולם דמויות חזקות, מצליחנים ישראלים הרעבים לעוד כבוד ולכיבושים, כל אחד בדרכו. תולדות המשפחה משקפים את מציאות חיינו המורכבת בישראל כאן ועכשיו, בשנים קשות וסוערות במיוחד של "קפיטליזם חזירי", מחאה חברתית והידרדרות כלכלית של מעמד הביניים.

שלושת האחים ורעיותיהם, והאחות המורדת ובני זוגה, מייצגים את הדור השני של המשפחה בישראל העכשווית של היום. האב מייצג את דור מייסדי המדינה – וכולם מספקים ביטויים שונים למציאות חיינו במדינה, שמגיעה לא פעם לידי קיצוניות ואבסורד. המירוץ החמדני אחר תהילה, צבירת רכוש וקריירה פולש אפילו לאקדמיה וסוחף מדענים וחוקרים למרדף אחר הצלחה בכל מחיר. ולא מדובר באהבת הדעת לשמה, אלא ב"הצלחה" במובן החומרני הגס ביותר. מתיאור חיי הדמויות השונות ומההיבטים המשפחתיים והחברתיים מצטיירת תמונה קשה למדי, בעלת גוונים סאטיריים חריפים, המעידה על מציאות קיומנו בארץ.

בשנים האחרונות הפנה פרופ' בהט את מבטו המורכב והחודר מעיסוק בתחשיבים גיאולוגיים, בקיעים בקרום האדמה והלִבה הבוערת - לבחינת הסדקים והבקיעים בחברה הישראלית ובלב האדם ורגשותיו. הוא עושה זאת באמצעות הסיפורת והשירה – לכאורה כלים שונים בתכלית, שבעולמו המרתק הופכים לכלים שלובים. גם ברומן החדש שלו (כמו ברומן הקודם שלו "יקיצת נשיקה", ובקובץ שיריו "אלופי החיים" - הוצאת "טוטם") ניכרת חיבתו של בהט לדמיון מדעי ורב השראה. בהט מפגין רגישות עמוקה למדעי הטבע, לצד ביטוי ספרותי ייחודי, צבעוני, נוקב ומרתק, ומפליא לשלב בין שני העולמות.

 

פרופ' גבריאל מוקד: "דב  בהט ממשיך מסורת נרטיבית נכבדה, לא רק של אפוסים בורגניים קלאסיים מהסיפורת הריאליסטית העולמית, כגון ההגדה לבית פורסייט" של ג'ון גאלסוורתי הבריטי, אלא גם של הסיפורת העברית - מ"תולדות משפחה אחת" של א. קבק ועד לסיפורי משפחה של מספרים בני ימינו כגון א.ב. יהושע ודוד שחר.

הדמויות של בהט הן לרוב חדות ומשוננות, וכל אחת מהן מצטיינת בקווי אופי אינדיווידואליים ובגורל מובהק משלה. כמו בספרות העולמית הריאליסטית הקלאסית, כל דמות מייצגת גם עמדה חברתית ופוליטית, אולם אצל בהט אין מדובר ב'רומן נהר' ריאליסטי, רחב-היקף ורב-פרטים.. חיי משפחת שטורך הישראלית מובאים כתקציר דינמי, נשכני ומלא כוח."

 
סרטון:

המלץ לחבר

משפחת שטורך
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
משחק הפלנטות - דב בהט - אתר נוריתה
אישה חשובה מאוד בעיר - דב בהט - אתר נוריתה
רומן עברי-גרמני - דב בהט - אתר נוריתה
יום השנה - דב בהט - אתר נוריתה
מרד ההיפופוטמים - דב בהט - אתר נוריתה
במשעול הקונספציות - דב בהט - אתר נוריתה
הצפור והים - דב בהט - אתר נוריתה
אלופי החיים - דב בהט - אתר נוריתה
יקיצת נשיקה - דב בהט - אתר נוריתה
קוורטט האחים - דב בהט  - האתר של נוריתה
נפרטיטי וסגולה מהנילוס לזמבזי - דב בהט - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI