כעת גולשים באתר: 91
מספר הספרים באתר: 17,406
מספר הביקורות באתר: 39,163
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  יעקב ראבקין  

 יעקב ראבקין מכהן כפרופסור להיסטוריה באוניברסיטת מונטריאול. מתמחה בהיסטוריה של המדע ובהיסטוריה יהודית בת זמננו. ניתוחיו בנושאי יחסים בינלאומיים, יהדות וישראל התפרסמו במדיה האלקטרונית והכתובה ברחבי העולם.

יליד לנינגרד, ברית-המועצות, 1945. למד באוניברסיטת לנינגרד ובאקדמיה למדעים במוסקבה. במאי 1973 היגר מברית-המועצות והתגורר חודשים מספר בירושלים. הועסק כיועץ בקליטת מדענים במשרד ראש הממשלה. כמו כן, שהה בישראל במהלך ארבע תקופות של "שנת שבתון". כיום גר עם משפחתו במונטריאול, קנדה.

 מאז נובמבר 1973 לימד לימודי היסטוריה סובייטית, היסטוריה יהודית והיסטוריה של המדע באוניברסיטת מונטריאול. פיתח והעביר סמינריונים אודות ההתייחסות היהודית והאסלאמית כלפי מדע וטכנולוגיה. לימד כמרצה-אורח במספר אוניברסיטאות, כולל ייל, ג'ון הופקינס, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת לואי-פסטר ומכון סמית'וניאן.

פרופ' ראבקין חבר במרכז המחקר ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת מונטריאול (CERIUM) . חיבר וערך מספר ספרים ופרסם מאות מאמרים בכתבי-עת מדעיים וכן בכתבי-עת כלליים.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI