כעת גולשים באתר: 194
מספר הספרים באתר: 17,491
מספר הביקורות באתר: 39,611
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  ארתור קונן דויל  

סר ארתור קונן דויל הוא אחד האנשים המפורסמים ביותר בהיסטוריה הספרותית של לונדון, אף שלא חי שם אלא זמן קצר, ובמוצאו היה סקוטי. קונן דויל נולד באדינבורו ב-22 במאי 1859. במהלך לימודי הרפואה שלו עסק קונן דויל במגוון עבודות שנועדו לתרום לפרנסת משפחתו. בין השאר שימש כרופא בספינת לווייתנים בגרינלנד. כשאחד מחבריו העיר כי מכתביו משם מלאי חיות ומאירי עיניים, וכי בוודאי יוכל לכתוב למחייתו, החליט קונן דויל לנסות את ידו בכתיבה.

הוא החל להתפרסם רק כאשר סיפורו חקירה בשני ראה אור, אך כוכבו הספרותי דרך כאשר ב-1891 החל לפרסם את סיפוריו בסטרנד מגזין, ולמעשה הוא ויתר על הרפואה לטובת הכתיבה. הוא היה סופר פורה, שעבודותיו האחרות כללו סיפורי  מדע בדיוני, רומנים היסטוריים, מחזות ושירה.

מבקרי ספרות מקצועיים אינם יכולים לגעת בסופר קונן דויל, ומעולם לא יכלו. הם לעגו לספיריטואליזם שלו, לאובססיות שלו; הם הכריזו כי הולמס המאוחר כבר אינו מי שהיה פעם. אופנה חביבה על מבקרים היא לחפש ולמצוא עוד ועוד טעויות ושגיאות בסיפורים, אבל איש לא הקשיב למבקרים בימים ההם, ואיש לא מקשיב להם היום.

ארתור קונן דויל שזכה בתואר "סר", נפטר ביולי 1930.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI