כעת גולשים באתר: 181
מספר הספרים באתר: 17,327
מספר הביקורות באתר: 38,603
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מאחורי היפים לנצח
  שם הספר בשפת המקור
Behind the Beautiful Forevers
  שם הסופר
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם עידית שורר
  מספר עמודים
291
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור בארץ
2013
  פירוט נוסף
חיים, מוות ותקווה בסלאם במומבאיLife, Death, and Hope in a Mumbai Undercity.
  תאריך הכנסה לאתר
23/07/2013
     
 
מאחורי היפים לנצח - חיים, מוות ותקווה בסלאם במומבאי - האתר של נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 5054
 

'מאחורי היפים לנצח' נבחר בסוף 2012 כ"ספר הטוב ביותר של השנה" על ידי מספר העיתונים הגדול ביותר בארצות הברית, והיה לספר העיון הראשון הזוכה לכבוד זה. אלא שלא יהיה זה הוגן לחלוטין לכנותו "ספר עיון", שכן למרות שהוא מגולל סיפור אמיתי המבוסס על תחקיר ממושך, הוא נקרא כמיטב הרומנים העלילתיים. לא בכדי השוו אותו רבים מן המבקרים לספריו של דיקנס. זהו ספרה הראשון של קתרין בּוּ, זוכת פרס פוליצר, שנמנית עם מערכת הניו יורקר ובעשור האחרון מחלקת את זמנה בין ארצות הברית להודו.

בספר מעניקה קתרין בו  פנים לסיפור שכולנו משחקים בו תפקיד, זה שבו קפיטליזם חזירי וגלובליזציה מואצת דוחקים עוד ועוד אנשים אל קיום שנמצא סנטימטר מכיליון מוחלט. סיפורם של חמישה תושבים בסלאם במומבאי, המגה-עיר ההודית שבה חיים בכפיפה אחת הראוותנים שבעשירי העולם לצד הדלים שבענייו, הוא סיפורו של העוני באשר הוא: של הבירוקרטיה האטומה המשמרת אותו, של השחיתות המנציחה אותו, של הכוחות הכלכליים הפועלים נגדו. מאחורי היפים לנצח נושא את הקורא אל נבכי אחד העולמות הנסתרים של המאה העשרים ואחת ואל חייהם של אנשים אמיצים ובלתי-נשכחים, שכמו כולנו נלחמים בכל האמצעים העומדים לרשותם בכוחות גדולים מהם על מנת לחצוב להם ולילדיהם עולם חדש.

עלילת הספר מתרחשת באנאוואדי, שכונת עוני ארעית שהתמקמה בצִלם של מלונות הפאר הסמוכים לשדה התעופה של מומבאי. כשהחלה הודו ליהנות מניצניו של שגשוג, ניצתה התקווה גם בלב תושבי השכונה: עבדול, נער מופנם וחרוץ, רואה "עושר שאי-אפשר לספור" באשפה שמשליכים עשירי העיר. אָשה, הממולחת ממנו, מנסה לשפר את מעמדה באמצעות שחיתות פוליטית, ועם קצת מזל עתידה בתה היפה והרגישה – הנערה שהיא "הכי הכול" באנאוואדי – להיות לבוגרת המכללה הראשונה מהסלַאם. אפילו האביונים שבתושבי השכונה, כמו קאלוּ גנב גרוטאות המתכת, מאמינים שהם הולכים וקרבים אל החיים הטובים ואל תקופת השפע שהם מכנים "הכי הֲנאָה". אלא שהזרמים התת-קרקעיים של עידן הגלובליזציה – המיתון העולמי, מתחים מודחקים וקנאה על רקע כלכלי – מטלטלים את הסירה הרעועה-ממילא, שעל סיפונה מקווים גיבורי הספר לשוט אל עבר עתיד טוב יותר.

 

המלץ לחבר

מאחורי היפים לנצח
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI