כעת גולשים באתר: 224
מספר הספרים באתר: 17,742
מספר הביקורות באתר: 40,751
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
האי של סופייה
  שם הספר בשפת המקור
The Island
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Victoria Hislop
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם שרון פרמינגר
  מספר עמודים
441
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור בארץ
2007
  מעצב העטיפה ניר דרום
  פירוט נוסף
על העטיפה: אישה בחלון (דאלי 1925)
  תאריך הכנסה לאתר
26/02/2013
     
 
מס' גולשים שצפו בספר: 5840
 

את הסוד שסופייה מגלה בגיל שמונה-עשרה היא מחליטה לנצור בלבה לעד. היא מתנתקת מעברה ונישאת לגבר אנגלי שפגשה באתונה, עוקרת מיוון ללונדון ומקימה משפחה. אבל ערב נישואי בתה, אלקסיס, שב העבר ומתדפק על דלתה.

סופייה מבינה שכדי לאפשר לבתה להכיר את עצמה ולמצוא את דרכה בעולם, עליה להתפייס עם משפחתה ועם תולדותיה. כשאלקסיס מחליטה לנסוע לכרתים, סופייה נענית לבקשתה ומציידת אותה בשמה של חברת ילדותה, פורטיני.

על רקע מי הטורקיז ועצי הזית העבותים המקיפים את הכפר פלאקה מספרת פורטיני לאלקסיס את סיפורה של משפחתה, ובעיקר של נשות המשפחה - סבתה הגדולה אלני, סבתה ואמה.

סיפורן הוא גם סיפורם של האי ספינלונגה, מושבת המצורעים של יוון, של אנשים שהצליחו לקיים בעולמם המבודד וכפוי הטובה חיים עשירים ואמיצים, של מלחמה ושל תשוקה.

דרך עיניה של פורטיני מבינה אלקסיס את עומק הקשר בינה לבין האי ואת כוחו של הסוד שבו היא אחוזה. עברה, הרווי בחולי חשוך מרפא, שאין בו רגע דל מאסונות ומנסים, זוכה בהארה מחודשת ובעלת כוח החלמה אדיר.

 

 

על האי (נלקח מהאתר טרקר)

האי ספינלונגה (Spinalonga), או בשמו הרשמי קלידון (Kalidon) ידוע יותר בפי המטיילים בשם אי המצורעים. משמעות השם ספינלונגה באיטלקית הוא קוץ ארוך. האי הוא אי סלעי קטן הנמצא בפתחו של מפרץ אלונדה (Elounda)

בשנת 1579 נבנתה על האי מצודה גדולה על ידי הוונציאנים על חורבות אקרופוליס עתיק יומין, והיא הפכה לאחת הגדולות שבנו הוונציאנים בכרתים. בשנת 1630 היו במצודה 35 תותחים. השלטון באי נשאר בידי וונציה גם לאחר ששאר כרתים נפלה בידי העותומנים בשנת 1669, והוא נשאר בידיהם עד שנת 1715, אז הועברה המצודה לידי התורכים במסגרת הסכם שלום. האי שימש כמפלט לנוצרים שנמלטו אל המצודה מפחד התורכים. המצודה מעולם לא הוכנעה על ידי צבא זר.

בין השנים 1903 ו-1957 ישבה באי מושבת מצורעים, שהייתה מושבת המצורעים הפעילה האחרונה באירופה. ב-1957 פונו אחרוני המצורעים אל בית חולים באתונה. האדם האחרון שעזב את האי היה הכומר של האי, שנשאר שם עד 1962 בכדי לכבד את האמונה היוונית אורתודוקסית האומרת כי יש לעלות אל קברו של מת בתום חמש שנים למותו.

לאי שתי כניסות. הראשונה היא דרך מנהרה ששימשה את המצורעים שנודעה בשם שער דנטה (Dantes Gate). השער נקרא כך מאחר והמצורעים שהגיעו אל האי לא ידעו מה עומד לקרות להם מעבר למנהרה החשוכה. האי עצמו היה דווקא שונה מאד מהתופת של דנטה, והמצורעים קיבלו בו אוכל, שתייה, טיפול רפואי ואפילו תשלום חודשי מן הביטוח הלאומי. כיום האי אינו מיושב יותר, והוא מהווה אטרקציה לביקור של המטיילים באי

 
תמונות:

המלץ לחבר

האי של סופייה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
האנשים שאהבנו - ויקטוריה היסלופ - אתר נוריתה
גלויות מיוון - ויקטוריה היסלופ - אתר נוריתה
הזריחה - ויקטוריה היסלופ - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI