כעת גולשים באתר: 227
מספר הספרים באתר: 17,787
מספר הביקורות באתר: 41,022
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
הסיפורים המפליאים של יער הקסם
  שם הסופר
,
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
113
  הוצאה לאור טעמי מדע
  שנת הוצאה לאור של המקור
2012
  פירוט נוסף
מתמטיקה מזווית מפתיעה. הבעיות המפורסמות של המתמטיקה
  תאריך הכנסה לאתר
27/06/2013
     
 
הסיפורים המפליאים של יער הקסם - קלרה זיסקין ואלי שור - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3087
 

הקריאה בספר הסיפורים המפליאים של יער הקסם ו... הבעיות המפורסמות של המתמטיקה מאת קלרה זיסקין ואלי שור בהוצאת טעמי מדע, מזמינה את הקורא לצאת למסע בעקבות פתרון הבעיות המתמטיות המפורסמות ולהיכנס לעולמם המופלא של תושבי יער הקסם. ספר זה הוא תרומה חדשה למגמה 'ספרות למען המתמטיקה'. מטרתו לשנות לטובה את יחסם של אלה שעדיין אינם חיים בשלום עם המתמטיקה ולתת הזדמנות לחובביה ולכלל הקוראים להכירה מזווית שונה מזו המוכרת עד כה.
המטרה העיקרית של הספר היא להוביל את הקורא למפגש מרתק ומועיל עם המתמטיקה ולגרום לו להתעניין בה יותר, ועל כך עונה המבנה המיוחד של הספר.
בספר שני חלקים – בחלק הראשון עשרה סיפורי אגדה שמתארים אירועים שונים שחווים בעלי החיים בעלי התכונות האנושיות שחיים ביער הקסם. בתוך כל סיפור-אגדה מסתתרת בעיה מתמטית או לוגית מפורסמת וכל סיפור מסתיים בחידה. בחלקו השני של הספר עשר סקירות מההיסטוריה של המתמטיקה. בכל סקירה מתוארת בעיה מתמטית מפורסמת אחת - מקורה, המתמטיקאים שעסקו בפתרונה ותרומתה להתפתחות המתמטיקה. בין הסקירות: בעיית יוספוס פלביוס, בעיית הנסיכה דידו, בעיית המטבע המזויף, בעיית שקילה של בשה, משפט גדל, פרדוקס ספר הכפר של ראסל ואחרות. הספר מיועד לקהל רחב של קוראים ומומלץ לקריאה משפחתית שהייתה נפוצה בעבר, אך נשכחת והולכת בימינו.
מחברת הספר קלרה זיסקין, מוסמכת להוראת המתמטיקה ולתכנות מחשבים מאוניברסיטת לטבייה, מלמדת מתמטיקה ומעבירה הרצאות לקהל הרחב למען פופולריזציה של המתמטיקה. היא מספרת: "אנו מעוניינים להראות שהמתמטיקה היא דבר חי, צומח ו"מחייך" וזאת אנו עושים בדרך הנגישה לקהל רחב של קוראים. למרות המופשטות שבה כל העובדות והאמיתות של המתמטיקה מתקשרות לחיים במישרין או בעקיפין".
כל מפגש עם המתמטיקה מפתח את החשיבה, מלמד להבליט את העיקר ולסנן את הטפל. מיומנויות אלה נחוצות לכל אחד מאיתנו הן בחיי היום-יום והן בתחומי עיסוק שונים כדי לנתח מצבים בהם אנו נמצאים ולהגיע למסקנות נכונות.
מחקרים שנעשו בזמן האחרון מעידים שבמשך שנים המצב של חינוך מתמטי בארץ הולך ומחמיר. מחברי הספר משוכנעים שכדי שלומדי המתמטיקה יאהבו אותה יש ללמדה באופן שירתק ויקסים את הלומדים, והם מאמינים שקוראים שנרתעו מהמתמטיקה קודם ישנו את דעתם אחרי שיקראו בספר והקסם שבמתמטיקה ידבק בהם.

 

 

המלץ לחבר

הסיפורים המפליאים של יער הקסם
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI