כעת גולשים באתר: 277
מספר הספרים באתר: 17,822
מספר הביקורות באתר: 41,111
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
עיר מקלט
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
352
  הוצאה לאור הוצאת כנרת
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  עורך נועה מנהיים
     
 
מס' גולשים שצפו בספר: 6742
 

עיר מקלט, רומן המתח  החדש של ליעד שהם, הוא הרבה יותר מספר מתח. הספר עוסק בבעיה חברתית כואבת ובוערת הנמצאת כל העת בעין הסערה החדשותית. הספר חושף בפני הקורא את "העיר השחורה": לב המאפליה של דרום תל אביב, זונות, נרקומנים ופליטים מאריתריאה וסודן. זוהי עיר  של מבקשי מקלט ללא בית וללא תקווה, של גברים נרדפים ונשים נאנסות. עיר של משטרה קהילתית שהופכת את עורה כדי לעזור ושל אירגוני סיוע שסופגים קיטונות של ארס. עיר של גזענות ופחד ועולם תחתון שניזון מהם. אבל גם בתוך השחור הזה יש הרבה גוונים. עיר קרובה כל כך, אך גם מאוד רחוקה.

 

כשמיכל פולג נמצאת ללא רוח חיים בדירתה ועל גופתה סימני אלימות קשים, חייבת ענת נחמיאס, שוטרת מוכשרת ורגישה שזו חקירת הרצח הראשונה שלה, להבין מה עבר על מיכל בימים שלפני מותה. אילו כוחות אדירים העירה מרבצם הפעילה החברתית הנמרצת? האם אחד ממבקשי המקלט שלהם סייעה עומד מאחורי הפשע?מיהו הבנקאי המסתורי שאחריו רדפה, ומה פשר הראיות הסותרות שנמצאו בזירה?

כאשר צעיר אפריקאי מודה ברצח, מפקדיה של ענת שָֹשֹים לסגור את התיק, אך היא חושדת במניעיו ומאמינה שמיכל פולג, בחורה קטנטונת בעלת כישרון מיוחד לעצבן אנשים, הסתבכה בסיפור שגדול עליה בכמה מידות.

בחברת הבוס המגושם ושובה הלב של מיכל, יוצאת ענת לפענח פאזל קטלני, המורכב מקורבנות ופושעי מלחמה, מלאכים ושדים, אידיאליסטים וציניקנים, ארגוני סיוע וארגוני פשע. התמונה שתחשוף תפגיש אותה פנים אל פנים עם רוע שלא ידעה כמוהו, עם דעות קדומות וגזענות, אך גם עם מסירות, גדלות נפש ותקווה.

 

עיר מקלט יראה אור בארה"ב, גרמניה, צרפת, דנמרק ואיטליה. זכויות התרגום נמכרו בסכום חסר תקדים בארץ לאחד מבתי ההוצאה הגדולים בעולם, הארפר קולינס. ליעד שהם היה "השם החם" ביריד הספרים הבינלאומי בלונדון השנה. כולם היו סקרנים לדעת מי זה סופר המתח הישראלי שכבש את אחת מהוצאת הספרים הטובות בארה"ב, שבדרך כלל לא מרבה להמר על ספרות מתורגמת ולא מוכרת. 

בימים אלה רואה אור מסדר זיהוי ספרו הקודם של ליעד בגרמניה ודנמרק.

 

המותחן עיר מקלט יועבד לסדרת טלביזיה ב-Yes, בבימויו של איתן צור (התפרצות X, בטיפול עונהII  ועוד) בהפקת "יולי אוגוסט הפקות". המטרה של Yes היא להפיק כל שנה סדרה עפ"י אחד מרבי המכר  של ליעד שהם.  במרכז כל ספר / סדרה תעמוד סוגיה בוערת מלב כור ההיתוך הישראלי שתיבחן מבעד עיניהם של פרקליטים ונאשמים, שוטרים ופושעים, אנשי תקשורת ואנשי סוד, שנתיבהם יצטלבו אלו באלו סביב עלילת מתח קצבית ורבת תהפוכות.

ליעד הוציא השנה גם ספר ילדים מצליח, ובכך משלים מעגל של התעסקות תרבותית רחבת היקף: ספרי מבוגרים, ילדים, תרגומים לחו"ל ולטלוויזיה. כל זאת בשילוב עבודתו כעורך דין, הוא משלב את כל עיסוקיו אלה יחד.

 

 

המלץ לחבר

עיר מקלט
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
הערעור האחרון - ליעד שהם , יובל אלבשן - אתר נוריתה
סוף המשחק - ליעד שהם - אתר נוריתה
יום הדין - ליעד שהם - אתר נוריתה
איש הפח - ליעד שהם - אתר נוריתה
סיכון כפול - ליעד שהם - אתר נוריתה
למראית עין - ליד שהם - אתר נוריתה
הגול הראשון שלי - ליעד שהם - אתר נוריתה
אם המושבות - ליעד שהם - אתר נוריתה
אבא בונה עוגה - ליעד שהם - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI