כעת גולשים באתר: 301
מספר הספרים באתר: 17,787
מספר הביקורות באתר: 41,022
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

יהדות - פ

עמודים

היהודי החילוני רואה ביהדות עם ותרבות שאליהם הוא שייך, אבל העקרונות המנחים את חייו הם ערכים של חירות האדם וריבונותו על חייו, והחשיבות העליונה שיש ליחסים בין בני אדם בעולם הזה.

 

מטרתו העיקרית של ספר זה הייתה למצוא בכל שבוע ובכל פרשה את הנקודות שאדם חילוני יכול להתחבר אליהן, ולהרגיש שגם בלי להיות אדם מאמין, הוא עדיין יכול למצוא עניין בסיפורי התורה העומדים בבסיס זהותו התרבותית היהודית.

 

פרשנותו המקורית והמבריקה של הרב זקס להגדה של פסח ולתמות העומדות בלב החג: חירות, זיכרון, קדושה, עם נבחר, זהות.
"רק היהודים לבדם, הפזורים על פני היבשות, הדוברים שפות שונות ויש להם חלק בתרבויות שונות, כרוכים יחדיו בזכות סיפור, סיפור הפסח, שהם מספרים באותה דרך ובאותו ערב. יותר משההגדה הייתה סיפורו של העם, היו היהודים עם של סיפור".

הספר פניני אבות מהווה ניסיון ראשון מסוגו לפרש את מסכת אבות על-פי חכמת הקבלה, ברוח תורתו של בעל הסולם - האדמו"ר רבי יהודה לייב הלוי אשלג זצוק"ל - וממשיכי דרכו, ולאחד תחת קורת גג אחת את הפירושים הקיימים בתורת החסידות. המחבר התמקד בתורתם של האדמו"ר הזקן, רבי שניאור זלמן מליאדי זצוק"ל והרבי מליובאוויטש - רבי מנחם מענדל שניאורסון.

מחזור תפילה חדש,הלכתי,שיוויוני והכי ישראלי שיש.

מחזור תפילה לראש השנה וליום כיפור-עם הסברים,הנחיות ופירושים. סוף סוף תפילת חג מסורתית שהיא גם בשבילך.

פותח שער-מחזור ישראלי מאת התנועה המסורתית

מחזור תפילה חדש,הלכתי,שיוויוני והכי ישראלי שיש.

מחזור תפילה לראש השנה וליום כיפור-עם הסברים,הנחיות ופירושים. סוף סוף תפילת חג מסורתית שהיא גם בשבילך.

פותח שער-מחזור ישראלי מאת התנועה המסורתית

הספר פשוט להאמין בא להשליט סדר במושגים הבסיסיים הנמצאים במרכזם של ויכוחים ודיונים כה רבים: אמונה, היגיון, ספקנות, רציונליזם, מדע, דת וא-לוהים. הוא מבאר את המושגים הללו ומראה כיצד האמונה משמשת תשתית להכרה האנושית, וכיצד ההיגיון, המדע ואפילו הספקנות אינם עומדים בסתירה אליה אלא משתפים איתה פעולה.

אוהבים אתגרים? רוצים ללמוד עוד על פרשת השבוע ועל החגים?

חשוב לכם לפתח חשיבה יצירתית, לדרבן לבקיאות ולהיות משמעותיים לילדיכם?

שאלות, חידות, אינטראקציה משפחתית – על שולחן השבת והחג או מחוצה לו – הן עיקרה של הסדרה פרשה וחידה, המוגשת כאן בפורמט נעים ומסביר פנים לכל המשפחה.

ספר זה נולד בעקבות שאלה של סטודנט.במהלך הרצאה בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב נשאל המחבר, האם יש בכלל דבר כזה - מעמד האישה במשפט העברי? כן, השיב, ופנה לכתוב ספר זה.בנושא זה יש למעיינים רבים דעה מוקדמת, ולאור מגוון המקורות נמצא כי כל דעה כזו גם צודקת במידה מסוימת. אולם הנושא חשוב ומורכב מכדי לגבש דעה על בסיס מקורות יחידים בלבד. ונדרשת ראיית המכלול. על כן ביקש המחבר להציג מבחר של מקורות, ולגבש קו עיוני אחיד ורצוף העולה מניתוחם.ואכן, שלל המקורות המובאים בספר זה מרהיבים.

האם ניתן ליישב את היחסים המסוכסכים בין הדת לפמיניזם? האם יש סיכוי לגשר על התהום הפעורה בין המסורת היהודית לעמדה הביקורתית של האישה המודרנית? בדתות הפטריאכליות זכו הנשים במקרה הטוב ליחס של חמלה, ובמקרה הרע - לשנאה. הפמיניזם מראשיתו ראה בדת ובכתבי הקודש את מקור הדיכוי ואפליית הנשים לאורך כל הדורות, ומנגד התנגדו מנהיגי הדת נחרצות למהפכה הפמיניסטית ולשינוי הדרמטי במעמד האישה. למרות זאת קמו בדורות האחרונים נשים יהודיות וחוללו מהפך פמיניסטי בתוך החברה הדתית.

תיאור: ספר בראשית הוא תעודת הלידה הקיבוצית, וגם תעודת הזהות המשפחתית והרוחנית שלנו. 
בספר 'פרקי האבות' מנתח הרב יואל בן-נון היבטים שונים בפרשיות האבות בספר בראשית. 
עיוניו מדגישים מאמץ פרשני - השוואתי, מרחב רעיוני, ויחד עם זה גם היבטים היסטוריים, סוציולוגיים ופסיכולוגי של המקרא. כל אלה מאפשרים הפקת מסרים ערכיים רלוונטיים. 
המבוא לספר נכתב בידי הרב יובל שרלו, אשר מתאר את מפעלו של הרב יואל בן-נון בלימוד המקרא, ומבהיר את תרומתו הייחודית.

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI