כעת גולשים באתר: 71
מספר הספרים באתר: 17,418
מספר הביקורות באתר: 39,200
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ביוגרפיות וזיכרונות - ס

עמודים

שירתו של יהודה עמיחי (2000-1924), שחולל מהפכה בשירה העברית והיה מהבולטים שבמשוררי המאה העשרים, כבשה את לבם של קוראים רבים בישראל ובעולם. עמיחי, חתן פרס ישראל לשירה, זכה לפופולריות עצומה, וספרי השירה שלו תורגמו לכארבעים שפות – יותר מכל משורר ישראלי אחר. 

ורדה סמול כותבת את סיפור חייה של אחותה אורנה בלייר, אשר בשל החלטה גורלית אחת חייה נעצרים ומשתנים לבלי הכר.

למרות זאת אורנה בוחרת לחיות את החיים במלואם וליצור לעצמה חלומות חדשים.

 

בספר שזורים שירים מפרי עטה של אורנה אשר כתבה לאורך תקופות חייה.

"מה שהציל אותי היה - האף שלי. יש לי חוש ריח רוחני מפותח למדי, או במילים אחרות, חוש לערכים (וללא-ערכים!) - האסתטי, האנושי, המוסרי והפוליטי - של השקפות עולם שונות. לרוע המזל, לרוב הגרמנים אין חוש כזה כלל. החכמים שביניהם מסוגלים אולי לשקול את ערכו הסגולי של משהו - וגם זאת בחוסר-טעם, ולמרות השימוש שהם עושים בהפשטה ובהסקת מסקנות לוגיות - גם כשאפשר להבחין מייד, בעזרת חוש הריח, שהעניין מסריח. אני נהגתי כבר אז לגבש את השקפותי המוצקות המעטות באמצעות חוש הריח שלי.

יזהר סמילנסקי אינו רק אחד מחשובי הסופרים בישראל, הוא גם אחת הדמויות האייקוניות שלה. צבר, מפקד ב"הגנה", קצין במלחמת השחרור, חבר כנסת, מורה ומרצה, סופר עטור פרסים שכתביו ודעותיו גרמו אי נחת בימין וגם בשמאל – מי היה האיש הזה? בעזרת יומנים, מכתבים, עדויות בני משפחה וחברים, וכמובן בעזרת יצירותיו, ממשיך ומשחזר הכרך השני במונוגרפיה מאת ניצה בן-ארי את דמותו רבת המתחים והסתירות של ס.

צעירה, יפהפייה ונרגשת עמדה הנערה רונית רינת בת השמונה-עשרה, מלכת היופי של ישראל לשנת 1964, על בימת אולם האירועים של מלון “פאונטיין בלו” במיאמי ביץ’, פלורידה, כאשר הונח בידיה הגביע שהכתיר אותה לסגנית שנייה של מיס תבל.
באותו הרגע השתנו לעד חייה של הנערה החיפאית.
רונית רינת הפכה לשגרירת רצון טוב של מדינת ישראל, מצאה אהבה מעבר לים ושבה ארצה אחרי שנים בארצות הברית, ובידיה מתנה שבכוחה לשנות חיים ולהביא שלום אישי, בין-אישי ועולמי.

בשנות השבעים של המאה התשע-עשרה מצא עצמו ישראל דב פרומקין, עורכו של עיתון “החבצלת” בירושלים, בעימות קשה וחריף עם הממסד הדתי של הימים ההם על שתבע לחלק את כספי החלוקה באופן שוויוני וצודק יותר, וקרא לבני הישיבות ללמוד עברית, ללמוד מקצוע ולצאת להתיישבות – עימות שהתבטא בהטלת חרמות על העיתון ובהלשנות עליו באוזני נציגי השלטון התורכי בעיר.

מיהו סעיד הקטן, שהוברח לבדו אחרי הפרעות ביהודי בגדד אל מעבר לנהר  שאט־אל־ערב לאיראן? מיהו הילד העירקי שהגיע לבדו לישראל הצעירה והוא רק בן עשר? איך הצליח ילד דובר ערבית, להיטמע ולהתערות באופן מלא כל־כך בלב ליבו של הנוער הישראלי של שנות החמישים? איך צמח עד שהיה מִבן מיעוט נרדף בגולת־בבל למנהיג של ציבור בישראל?
 

"בשעה 07:45, 5 ביוני 1967, נתתי  את  הפקודה 'סדין אדום' לכל מפקדי האוגדות  והכוחות העצמאיים, פקודה שנתנה את האות לתחילת המלחמה על עצם קיומה של מדינת ישראל..."

כך נפתח ספרו האוטוביוגרפי של אלוף פיקוד הדרום

שייקה גביש, מפקד החזית במלחמת ששת הימים בסיני.

אפילו העבר יכול להשתנות. לגילוי המפתיע הזה הגיע הסופר

פגישה מקרית מציתה "אהבה ממבט ראשון" על רקע האירועים הסוערים שלפני הקמת המדינה. סיפור אהבתם של פנינה ועֵלי — הוא עֵלי בן־צבי, בנם של רחל ינאית והנשיא יצחק בן־צבי — מזכה אותנו בהצצה אותנטית על החיים העניים בחומר אך עשירים ברוח של אנשי היישוב הקטן, בעת שבה הייתה גאווה אמיתית להיות עובד אדמה ושבה שלטו התמימות, הצניעות והרצון העז להקרבה.

 

רומן מרגש ואינטימי המאיר את הזמן והמקום.

 

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI