כעת גולשים באתר: 61
מספר הספרים באתר: 17,418
מספר הביקורות באתר: 39,200
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ביוגרפיות וזיכרונות - ו

וירג'יניה וולף (1941-1882) הייתה סופרת פורצת דרך וחדשנית. ברומן ביוגרפי מרתק זה מתוארת אישיותה רבת-הפנים של הילדה והנערה והאישה המיוחדת הזאת, המשמשת גם היום, עשרות שנים לאחר מותה, השראה לסופרים ולסופרות ולנשים יוצרות בכלל וממשיכה לסקרן קוראים וחוקרי ספרות וביוגרפים. כתיבתה רבת היופי והחדשנות שלה שינתה את נוף הספרות המודרנית.   

"וִיהִי מָה – מאיר הר-ציון חייו ופועלו" מאת אל"מ (מיל') משה גבעתי, בהוצאת העמותה להנצחת מאיר הר ציון ופועלו  בסיוע כנרת זמורה, היא הביוגרפיה המלאה של מאיר הר-ציון, הסייר והלוחם האגדי, שבטרם התגייס לצה"ל כבר כבש את פסגות הרי ארצנו וגילה במסעותיו את הנסתרות שבפינותיה. 

ולדימיר ויסוצקי – זמר-מלחין-משורר-שחקן, שזכה להערצת בני עמו, אך השלטונות הרוסיים סירבו להכיר ביצירתו. 
בשנת 1967 השתתפה שחקנית הקולנוע הצרפתייה מרינה ולאדי בפסטיבל סרטים במוסקבה, שם פגשה את הזמר הרוסי ולדימיר ויסוצקי. הזמר הרוסי הידוע העריץ את השחקנית הצרפתייה היפה ואילו היא התרשמה עמוקות ממשחקו במחזה המלט.
סיפור אהבתם ידע עליות ומורדות רבים. בחייהם המשותפים היה עליהם להתגבר על קשיים, שהרימו בדרכם השלטונות הסובייטיים.

והקרן עודנה קיימת פרקי זכרונות מוסה גולדנברג ילדות ונעורים במושבה הותיקה בימי התורכים, הגדוד העברי, תפקידים בערבה ובלבנון, חצר שוני בהר שומרון, שחרות הקיבוץ בית אלפא, בסיס בתוך ערבים, בין עסקי אדמות ו'דיפלומטיה', ריכוז קרקעות לחבלי גלבוע ובית שאן, בין נפקדים ומימשל צבאי, פרקי חיים של תודעה והעלילה רבה. 

זכי היה ילד "איטי" ושונה מיום היוולדו. אחיו, א.ה.הונזה, שכואב עד היום את חייו המיוסרים והמבוזבזים, כתב, בהשראת חייו ומותו, רומן ביכורים שהמציאות והדימיון מתערבבים בו זה בזה.

שמעון ויזנטל, "צייד הנאצים" המנוח, היה מעורב בניסיונות לאתר מאות פושעים נאצים ולהעמידם לדין. זו היתה מטרת חייו. רומנטיקן כדון קישוט עם דימוי של ג'יימס בונד ואגו מרקיע שחקים, הוא היה איש אמיץ שיזם כמה מבצעים עוצרי נשימה. ב-1953 גילה שאחד מגדולי הפושעים הנאצים, אדולף אייכמן, הסתתר בארגנטינה.

סיפור חייה של ואנגרי מאטאיי, האישה שנטעה ארבעים מיליון עצים

ואנגרי יצאה בריצה מבית הבוץ. האבנים הכאיבו לכפות רגליה היחפות, אבל היא התעלמה מהכאב. "איפה הנחל שלי?" זעקה כשהגיעה למקום שהתפתל בו רק לפני חמש שנים הנחל. "איפה העצים שלי? איפה המעיין שלי? אמא, מה קרה פה בקניה? עזבתי ארץ ירוקה וחזרתי למדבר?"

מאוס הוא סיפורם של ולאדק ספיגלמן, ניצול יהודי מאירופה של הילטר, ושל בנו, מאייר המבקש להתמודד עם אביו, עם סיפורו המבעית של אביו ועם ההיסטוריה עצמה. צורתו ואיוריו של מאוס (הנאצים כחתולים, היהודים כעכברים), מצליחים לחלוטין לנער מעלינו כל תחושה של קרבה לאירועים המתוארים, בעודו ניגש אל הדבר שאין להעלותו על דל שפתיים, באמצעות המוכר והקרוב.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI