כעת גולשים באתר: 263
מספר הספרים באתר: 17,817
מספר הביקורות באתר: 41,089
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

ז'אנר - מחזות

מחזות - נוריתה ביקורות והמלצות על ספרים

Pages

פינדרוס נחשב לגדול המשוררים הליריים של יוון בעולם העתיק.

מזמורי הניצחון שחיבר פיארו את הישגיהם של אתלטים שהתחרו באולימפיאדה בריצה, במרוצי סוסים ומרכבות, באגרוף, בהיאבקות, בקרב-רב ובקרב חמש. המזמורים, שיועדו למקהלות והושמעו באירועים שונים, מבטאים תנופה, תושייה וכוח, הנדרשים מהאתלט המתחרה. המשורר משבח את המנצח ומדמה אותו לגיבור מיתי ולאל, אך בו-בזמן מזכיר לו את מגבלותיו כבן אנוש.

מבוא מאת - ולצהרו נארינה ראו ודוד שולמן

 

רופא, שופט ועיתונאי בעלי שם ועבר ללא דופי מחליטים, כל אחד מסיבותיו שלו, לכסות על זהותו של אדם שהרג ילד קטן. זהו סיפור מתח שגורם לצופים לחשוב ולהרגיש שותפים בכל החלטה של שלושת הגברים "ללא דופי" הללו, העומדים לפני פרשת דרכים מוסרית המאלצת אותם להתעמת עם הצדדים האפלים ביותר באישיותם...

דוד, רווק בן 40, מתקבל כחבר קיבוץ בזכות דירה שהוא מוסר לקיבוץ. שלושה חברי קיבוץ נרתמים לעזור לו להיקלט, אך בגלל אופיו השונה והמיוחד הם נסחפים למעשי קונדס על חשבונו, מעשים שראשיתם שעשוע, המשכם חציית גבולות ואחריתם אסון. וכך הם משדכים לו אישה, וכאשר נולד לשניים תינוק מעניקים לו אנשי הקיבוץ את השם "מלך".
19 שנים לאחר מכן, מלך, עכשיו טייס קרבי מצטיין בן 24, מגלה את הנסיבות הטרגיות של עברו ויוצא לבוא חשבון עם האשמים.
 
סביון ליברכט היא סופרת ומחזאית.
המחזה ברניס הוא טרגדיה היסטורית על אהבת טיטוס לברניס, ועל אי-היכולת לממש אותה בנישואין. מערכת יחסים המאופיינת באהבה הדדית בין ברניס, מלכת יהודה, וטיטוס, שזה עתה נהיה קיסר האימפריה הרומית. שניהם מתוודים בפני ידידם אנטיוכוס, מלך קומז`ניה (סוריה), המאוהב נואשות גם הוא בברניס. ההכרח הפוליטי – בחירה בין נישואין למלכה לבין שליטה ברפובליקה הרומית – מוביל לסוף טרגי.
תרגומו של אלי מלכא שומר על המשקל והחרוז של המקור הצרפתי, תוך איכות לשונית קולחת ומרתקת.
 
מחזה בן המאה ה-17 הנושא אופי מודרני ומשלב בתוכו טרגיות וקומיות.
קלינדור הבן מואס באורח החיים הצפוי לו, אשר מתאים למשפחה מסורתית ממעמד חברתי אמיד, ובוחר בתיאטרון על פני המקצוע לאורך שנים. כאן נכנסת תחבולת ה"מחזה בתוך מחזה".
 

מֶדֵיאָה הוא אחד המחזות היווניים הפופולריים ביותר על במות התיאטרון בעולם. אופרות ויצירות מוזיקליות רבות מבוססות על סיפור המחזה, כמו גם הרבה סרטי קולנוע והפקות טלוויזיוניות. למעלה מ-2400 שנים עברו מאז הועלה המחזה לראשונה, ולאורך כל השנים האלה, עד היום, הסיפור על האישה הנבגדת ומסע הנקמה המחושב שלה מעורר בצופים ובקוראים רגשות קיצונים לכאן או לכאן.

אוסה: פר, אתה משקר!
פר: בכלל לא!
אוסה: באמת? אז תן שבועה!
פר: מה שבועה?
אוסה: הנה, נבהל לו! / רק שקרים, שטויות, בועה!
פר: זאת הכי אמת שיש!
אוסה: פוי! מול אמא? תתבייש! / חודש - כשיש עבודה! - / רץ בשלג - ״צד אייל!״ / וחוזר - שלא נדע! - / בלי רובה ובלי שלל /רק מעיל מרוט, קרוע! / אבל מה הכי גרוע? / שק של סיפורי בדים / כמו של גדול הציידים!... / נו, פגשת ת׳אייל?
פר: על הרכס.
אוסה: אלא מה! 

 

פיגמליון האמן פיסל פסל של אישה, התאהב בפסל, התפלל לוונוס, אלת האהבה, וביקש שתעניק לו אישה כמו הפסל שפיסל. האלה נענתה לבקשתו. בשובו ממקדשה ליטף פיגמליון את הפסל והנערה קמה לתחייה. 

הַקְשֵׁב לִי וְאֶקְסֹם לְךָ סִפּוּר,
אוֹ, כְּמוֹ פֵיָה, אֶפְסַע קַלּוֹת בַּגַּן,
אוֹ, כְּמוֹ הַנִּימְפוֹת, בְּשֵׂעָר סָתוּר
אֶרְקֹד עַל חוֹל בְּלִי לְהוֹתִיר סִימָן.
הָאַהֲבָה הִיא רוּחַ אֵשׁ צְלוּלָה:
אֵינָהּ שׁוֹקַעַת, אֶלָּא מִתְעַלָּה.

 

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI