כעת גולשים באתר: 233
מספר הספרים באתר: 17,444
מספר הביקורות באתר: 39,265
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ואף על פי כן
  כותרת משנה
אבני דרך בסיפור בעם הנבחר והסיכסוך הישראלי פלשתיני
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
256
  הוצאה לאור הוצאת דביר
  שנת הוצאה לאור של המקור
2020
  תאריך הכנסה לאתר
04/02/2020
     
 
ואף על פי כן - אבירם ברקאי  - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 324
 

הרבה ספרים נכתבו על תולדות העם היהודי.
הרבה ספרים נכתבו על תולדות מדינת ישראל.
הרבה ספרים נכתבו על תולדות הסכסוך הישראלי-פלסטיני.
ואף על פי כן הוא הכול ביחד. אבל הוא לא ספר היסטוריה במובן המקובל של הז'אנר. הוא קצר, קולע וחף מאקדמיות. הוא סיפור שנקרא בנשימה אחת על תולדות המאבק היהודי על ארץ ישראל. 

בכל פעם שאחד מבניו נשלח למבצע צבאי, החרדה של אבירם ברקאי מתעוררת מתרדמת ואיתה גם חוזרות ונשנות השאלות הבלתי פתורות. ברקאי מייחל לשלום עם השכנים הערבים, הוא מאמין במדינה עם רוב יהודי וזהות יהודית, הוא אינו רוצה לשלוט בתושבים אחרים, יהיו שמם וכינוים אשר יהיו. האם יש דרך לקיים את כל אלה? והאם אפשר למצוא נוסחת פלא שתסיים את הסכסוך המדמם?
"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל", קבע יגאל אלון. לכן ברקאי פונה לאחור, אל העבר הקרוב והרחוק. מבריאת העולם ואברהם שנבחר להיות האב הראשון לעם הבחירה; המשך בטלטלות שחווה העם הנבחר; וכלה בהחלטה להקים מחדש את מדינת היהודים במקום שממנו הוגלו שוב ושוב, במחיר שגבתה ההחלטה ובתולדות הסכסוך הישראלי־פלסטיני מאז ועד היום.  
ואף על פי כן איננו ספר היסטוריה. זהו ספר מסע, גדוש בהומור וכאב, שבו מככבים זה לצד זה עובדות ומיתוסים, זיכרונות אישיים וחוויות קולקטיביות. אפשר להסכים עם ברקאי ואפשר לחלוק עליו, אבל דבר אחד בטוח: אין רגע משעמם בדרך.

אבירם ברקאי (66) הוא ציפור משונה, שמעופפת כבר שלושים שנה בין תחומים שונים. חוקר ללא תעודת בגרות שכתב ספר חשוב על מלחמת שלום הגליל (אנחנו על השחור - סיפור לחימתה של חטיבה 500 המורחבת) וארבעה ספרים חשובים על מלחמת יום הכיפורים שאותה חווה כקצין שריון צעיר בשתי החזיתות (על בלימה - סיפורה של חטיבת השריון 188; בשם שמים - קורותיה של טייסת הפנטומים 201; משק כנפי הטעות - סדרת ראיונות עם האלוף אלי זעירא ובכירים נוספים; מעשה שלא היה – הפרכת תיאוריית הקונספירציה המרכזית של מלחמת יום הכיפורים). 
ברקאי הוא גורו של מטיילי שטח, שכתב שמונה ספרי טיולים והוביל מאות טיולים ברחבי ישראל ובמדבר סיני. מתחרה במרוצי אופנועים ורכבי שטח בארץ ובעולם. מדריך לנהיגה מתקדמת בכביש ובשטח. מחבר של ספר ילדים אחד, בשביל הנשמה. ויותר מהכול - ישראלי שאוהב את הארץ הזאת.
ואף על פי כן הוא ספרו ה־18.
 

 

המלץ לחבר

ואף על פי כן
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
מעשה שלא היה - אבירם ברקאי - אתר נוריתה
אנחנו על השחור - אבירם ברקאי - אתר נוריתה
בשם שמים – אבירם ברקאי - האתר של נוריתה
על בלימה - אבירם ברקאי - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI