כעת גולשים באתר: 157
מספר הספרים באתר: 17,342
מספר הביקורות באתר: 38,911
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מינימי
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
199
  הוצאה לאור אפיק - ספרות ישראלית
  שנת הוצאה לאור של המקור
2019
  תאריך הכנסה לאתר
15/12/2019
     
 
מינימי - רונית ידעיה - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 767
 

רונית ידעיה סופרת, ממייסדי בית ספר לאמנות "מנשר" עם בן זוגה עודד. אביה הקים את ארגון ייצרני היהלומים, והיה מראשוני החברים בבורסת היהלומים. היא עצמה עדיין חברת בורסה. בנובלה החדשה "מינימי" ידעיה מאפשרת הצצה לעולם סגור, גברי, עם שפה ייחודית, כללים והיררכיות משלו; מועדון האצולה של חברי בורסת היהלומים, על חיי המסחר, על החמדנות ועל יחסי הניצול בין חברי הבורסה למתווכות ולפקידות.
על הספר: עשר שנים חלפו מאז פיטוריה של לוסיאנה חפץ מעבודתה כממיינת סחורות בבורסת היהלומים וכעת היא "במקום אחר". אחרי שזכתה "להארה" במפגש עם עבודות האמנות של דוריס סלסדו, לוסיאנה מתכננת תערוכה שאפתנית במיוחד בה יופיעו פסלים בגודל מוקטן (בעזרת מדפסת תלת ממד) של דמויות שפגשה בבורסה: "העדים" - רובם ככולם חברי בורסה (הראשונים בהיררכיה) ומזעור החברים/העדים לפסלונים, מעין בובות וודו שסופם נגזר.
האחרונים בהיררכיה של אנשי הבורסה הם בעלי "תג אורח" כמו אביה של לוסיאנה: "האנשים בבורסה לא רעים יותר מבמקומות אחרים, אולי קצת יותר תחמנים (וחרמנים)... היום אני קולטת שחברי הבורסה (וגם אני, לפחות איך שהייתי אז) הם רדימייד של כל מה שהם גדלו וחונכו עליו; השאיפות שלהם והברוטליות שלהם והאדישות והעדינות לפעמים והצורה האפרורית או הייחודית שלהם, עם או בלי משקפיים, עם או בלי קרחת, וזקן ושפם וכרס וחליפה או חולצה מעל המכנסיים או בתוכם, עם או בלי עניבה אבל תמיד עם תג כחול... "
לוסיאנה,  שנעה בין תחכום לנאיביות, מנסה להשתלב בעולם העסקים ולמצוא חיים חדשים במחוזות שנראים לה חומלים יותר, מוארים, כשהכול מסתחרר ונבלע בנקודת האיון עם הפיכתה של זירת המסחר השוקקת בעבר – אולם הבורסה – לזירת פשע/אמנות. 
 

 

המלץ לחבר

מינימי
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
מלכת הממולאים - רונית ידעיה - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI