כעת גולשים באתר: 275
מספר הספרים באתר: 17,806
מספר הביקורות באתר: 41,064
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
דפים מיומן הטיסות
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
301
  הוצאה לאור סער הוצאה לאור
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  תאריך הכנסה לאתר
02/10/2018
     
 
דפים מיומן הטיסות - אייל אחיקר לוס - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 959
 

“פברואר 1960 ואני תלוי בגובה 40,000 רגל מעל תעלת סואץ, בשטח מצרים. רק נהמת המנועים נשמעת באוזניות. עינַי נעוצות בתוואי הקרקע כדי לזהות את המטרות שהוטל עלי לצלם. לפתע נגלה לעינַי פס עשן לבן מסתלסל מתחת למטוס כעשן סיגר, ובקצהו, במקום סיגר אני רואה מיג מצרי שמתקרב כדי ליירט אותנו...”
“דצמבר 1971. חשכת הערב שוב יורדת על מצרים. זה הערב ה-540 שבו אני סגור בחדר בית החולים, בשבי, מבלי לדעת עד מתי זה יימשך והאם יהיה לי כוח לעמוד בכך.
לפתע נפתחת הדלת ולחדר נכנס קצין הקישור המצרי, האחראי על השבויים. ‘מה שלומך?’ הוא שואל. אני מתחיל לשטוח בפניו את קובלנותי על כך שהשובים שלי אינם מקיימים את ההבטחות שהבטיחו לי, כמו למשל לתת לי אפשרות לצאת למרפסת. הקצין מהסה אותי ואומר, ‘אין לך סיבה טובה להתלונן. מחר אתה חוזר הביתה, ועליך להודות על כך לאשתך.’ הייתי בהלם ודמעות הציפו את עינַי.”
דפים מיומן טיסות מביא תיאור מרתק ומרגש של התקופה מימי הקמת המדינה ומלחמת השחרור ועד אחרי מלחמת לבנון השנייה, כפי שחווה אותה הכותב – הנווט אייל לוס-אחיקר. בהיותו נער בן שש-עשרה הצטרף אחיקר לארגון "ההגנה" ונלחם בירושלים הנצורה. אחרי קום המדינה, בהצטרפו לחיל האוויר הישראלי, חווה את האירועים ההיסטוריים שעברה המדינה. הספר מביא את סיפור טיסותיו, מעשיו והשפעתו על הפעולות, ותוך כך מתאר אחיקר את המאורעות שהיה מעורב בהם, התפתחות חיל האוויר לאורך השנים, וחוויות מהנעשה בתוך תא הטייס.
בנוסף, מביא אחיקר את סיפור נפילתו בשבי המצרי, שהותו בת השנה וחצי בשבי ודעתו על הצעדים שיש לנקוט או להימנע מלעשות לצורך חילופי שבויים.
לצד תיאור האירועים והרקע להם, גם עבור הדור הצעיר, מנסה אחיקר להעביר לקורא את רוח ההקרבה שעמדה בבסיס הניצחונות ובזכותה ישראל מחזיקה מעמד, מתפתחת ומגיעה להישגים. עם זאת אינו חוסך ביקורת על שינויים שמביא עמו ההווה.

 

המלץ לחבר

דפים מיומן הטיסות
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI