כעת גולשים באתר: 261
מספר הספרים באתר: 17,806
מספר הביקורות באתר: 41,064
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
מרגל בסלון
  שם הסופר
,
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
138
  הוצאה לאור הוצאת אלרום
  שנת הוצאה לאור של המקור
2018
  עורך דורית זילברמן
  תאריך הכנסה לאתר
25/05/2018
     
 
מרגל בסלון - מנחם משגב וד"ר שרגא וקסלר - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 943
 

האם שתלו הסובייטים מרגלים בישראל, ביניהם אפילו יהודים רבים? בשאלה זו ובפתרונה התמודדו שרותי הביטחון בארץ מאז קום המדינה. בשבועון '7 ימים' של העיתון ידיעות אחרונות, בגיליון 2753, כ"ז בתשרי תשע"ז, 28.10.2016, התפרסם הראשון בסדרת מאמרים תחת הכותרת: "רשימת מיטרוקין – מרגלים בתוכנו". במסמכיו של בכיר קג"ב שערק למערב נמצאה רשימת אישים, שפעלו כסוכנים סובייטים בישראל. ביניהם: חברי כנסת, אנשי תקשורת, גורמי מודיעין, מהנדסים בפרויקטים רגישים וקצינים בצמרת צה"ל.

הקורא את המאמר הנדון בעיתון ידיעות, לא יוכל להתעלם מההקשרים לעלילות השזורות בין דפיו של ספר זה. לספר המתבסס על מאגר סיפורים שחלקם הועברו על ידי גיבוריו מפה לאוזן וחלקם הונצחו בכתובים, הוסיפו המחברים צבעים וריחות, ובכל זאת, עדיין רב מספר העובדות כהווייתן  על פני הסיפורת הדמיונית, והדמויות לקוחות ברובן מתוך עץ משפחה אמיתי.

הרומן המעניק תבלין נוסף למאורעות שליוו את המדינה שבדרך, מבוסס על סיפור חייו של אביו של ד"ר שרגא וקסלר- אחד ממחברי הספר. האב גוייס בתקופת קום המדינה, ללא ידיעתו, למשימות ריגול. המגייס היה בן דודו שהוכשר ע"י הסובייטים לרגל עבורם. רק בערוב ימיו הבין האב שנוצל ושימש ככלי שרת בידי מרגל רוסי, בן משפחה, שישב אצלו בסלון.

 

מנחם משגב, גמלאי של התעשייה האווירית. יליד יפו 1950. בן לניצולי שואה, פליטי קפריסין התגורר 32 שנים ברמת אביב ג' כיום מתגורר בהוד השרון. נשוי, אב לשתי בנות וסב לשישה נכדים. שר ומשחק על בימות תיאטרון. עם פרישתו לגמלאות התמסר לכתיבה ולא מרפה ממנה. ספרו הראשון פורסם ב-2009. זהו ספרו השביעי אותו כתב יחד עם חברו הקרוב שרגא. לאחרונה יצא ספרו השישי – 'קומה מינוס חמש', בעברית ובאנגלית. כמו גם ספרים נוספים שלו שתורגמו ומופצים בעולם. בימים אלה עסוק בכתיבת ספרו השמיני – פנטזיה המתרחשת במעמקי הים. 

ד"ר שרגא וקסלר – רופא נשים בכיר, נשוי, אב לשלוש בנות וסב לתשעה נכדים. שרגא חובב שירה ונגינה, מדריך טיולי שטח בג'יפים ומספר סיפורים. זוהי הפעם הראשונה שהוא מתנסה בכתיבה יצירתית. הרומן מתבסס על סיפור חייו של אביו - מאיר וקסלר, שנולד וחי בישראל ונפטר בגיל 91 שנים ועוד יום, שבע חוויות והרפתקאות. 

 

המלץ לחבר

מרגל בסלון
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
קומה מינוס חמש - מנחם משגב - אתר נוריתה
פלפל חריף בשני גרוש - מנחם משגב - אתר נוריתה
קושר המעיים - מנחם משגב - אתר נוריתה
מחברת הסיפורים של סבא - מנחם משגב - אתר נוריתה
הקללה של הינדה - מנחם משגב - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI