כעת גולשים באתר: 248
מספר הספרים באתר: 17,440
מספר הביקורות באתר: 39,257
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
  קרן אלקלעי גוט  

פרופ' קרן אלקלעי-גוט נולדה ב-1945 בעת התקיפה האחרונה של הפצצה המעופפת על לונדון. בהיותה בת שלוש עברה עם משפחתה לרוצ'סטר, ניו יורק. בעלת תואר ראשון, שני ודוקטורט מטעם אוניברסיטת רוצ'סטר. ב-1972 עלתה לישראל והחלה ללמד ספרות אנגלית באוניברסיטת בן גוריון. מ-1977 ועד לפרישתה לגימלאות בשנת 2014 לימדה ספרות אנגלית באוניברסיטת תל אביב כפרופסור מן המניין.

 

אלקלעי-גוט כתבה מאמרים רבים על ספרות ושירה ומשתתפת בעריכת כתב העת Jerusalem Review

 

תרגמה לאנגלית מאות שירים, וכן מספר דרמות מאת חנוך לוין, יהודה עמיחי, נתן זך, רחל חלפי, אידה צורית, דני הורוביץ, אייל מגד, רוני סומק ועוד. ב-1980 ייסדה את אגודת הסופרים כותבי אנגלית בישראל, במשך חמש שנים כיהנה כסגנית יו"ר התאחדות הסופרים. וכיום מכהנת כחברת ועד באגודת הסופרים והעיתונאים כותבי יידיש.

 

עניינה של אלקלעי-גוט במולטימדיה הניב פרוייקטים יחודיים עם  יוצרים ממגוון תחומי  האמנות. לאורך השנים שיתפה פעולה עם בית האופנה "קום איל פו" אשר הדפיס את שיריה על גבי בגדים ובקטלוג הקולקציה, וכן עם רקדנים שונים, והשתתפה במספר סרטים. אך במרכז שיתופי הפעולה המגוונים שלה עומד קשר חזק עם עולם המוסיקה.  שיריה הולחנו ובוצעו על ידי הרכבים שונים, ויצאו במספר דיסקים. אחד ההרכבים ("מרק האהבה") העלה יחד עם אלקלעי-גוט מופע רב תחומי בפסטיבל ישראל. המופע שילב וידאו ארט, ריקוד והקראת שירה מאת אלקלעי-גוט.

אלקלעי-גוט זכתה במספר פרסים. ביניהם: פרס קרן תל אביב (פעמיים), פרס דולצ'ין לספרות ושירה, פרס קרן עמוס, פרס קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות, פרס שירה יוקרתי מאת הבי-בי-סי, ועוד.

השיר "מבט" מתוך ספרה "שומרי נעורי", מופיע בתערוכה חדשה של יד ושם: "הבזקי זכרון: צילום בתקופת השואה"

מתרגם

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI