כעת גולשים באתר: 207
מספר הספרים באתר: 17,491
מספר הביקורות באתר: 39,611
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ד"ר אליהוא היקר
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
239
  הוצאה לאור הוצאת גוונים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2016
  תאריך הכנסה לאתר
29/11/2016
     
 
ד"ר אליהוא היקר - פנינית צפורי - בקנשטיין - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 21906
 

ילדה קטנה מתאהבת ברופא שמטפל בה בבית חולים בעת מגיפת הפוליו בישראל במאה העשרים. מה יקרה לאהבה הזאת? האם היא תדעך? האם תצמח ותהיה הדדית? לאן יובילו החיים את הדמויות המרגשות הללו?
ספר זה משלב שני צירים של זמן המתחברים בסופו של דבר לסיפור אחד. הציר האחד: סיפור בסגנון ישן, כתוב בשפה האופיינית לראשית תקופת הציונות ולעלייה הרביעית לארץ ישראל, המתחיל בתקופת סוף המאה ה־19, על זוג יהודי בשטייטל, מרים ושמואל, ובנם יהודה. שמואל הוא תלמיד ישיבה אשר הבטיח עם נישואיו כי ימשיך ללמוד בישיבה, אך אינו עומד בדיבורו ונמשך גם לעבודה ״אמיתית״. הוא מתחיל לעבוד בטקסטיל ובהמשך אף בנו, יהודה, עוסק בזה.
הציר השני הוא בן זמננו: ילדה בשם נתנאלה, חולה במחלת הפוליו, המתאהבת בגיל שש ברופא שמטפל בה, ד"ר אליהוא. היא שומרת אתו על קשר מכתבים מילדותה ועד התבגרותה, כשהיא לומדת באוניברסיטה, מתחתנת, יולדת ומאבדת את הוריה.
זהו רומן היסטורי ייחודי ואותנטי, המחבר בין עבר והווה ומצליח לטלטל את הקורא.
פנינית צפורי־בקנשטיין היא בעלת תארי מוסמך במינהל עסקים (M.B.A) ובמדעי הטבע (M.Sc) מאוניברסיטאות בר־אילן ותל־אביב, ובעלת תואר דוקטור לפילוסופיה במדעי החיים (Ph.D) ממכון ויצמן. ספר זה נכתב על בסיס תחקיר היסטורי מעמיק, כאשר מציאות ודמיון משמשים בו יחדיו.
מפרי עטה של ד"ר פנינית צפורי־בקנשטיין פורסמו בעבר הספרים: תקשורת בין־אישית אפקטיבית, או: איך תשלוט  בגורלך ובחייך; להיות שונה להיות חריג, או: התמודדות אפקטיבית עם מכשולים. הספרים זכו לביקורות ותגובות נלהבות והם ניצבים ברשימות קריאה והתייחסות של קורסים וסדנאות במגוון תחומים.

 

המלץ לחבר

ד"ר אליהוא היקר
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI