כעת גולשים באתר: 219
מספר הספרים באתר: 17,486
מספר הביקורות באתר: 39,516
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אישראל
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2006
  תאריך הכנסה לאתר
03/02/2016
     
 
אישראל - סמל נאוה - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 1880
 

בבסיס ספרה של נאוה סמל (אוגוסט 2005) עומדת אפיזודה היסטורית: מדינת היהודים על אי אינדיאני ליד מפלי הניאגרה. זה כמעט קרה! מרדכי מנואל נוח - עיתונאי, מחזאי ודיפלומט אמריקאי קנה את "גרנד איילנד" שבמדינת ניו יורק וייסד ב-1825 את אררט. אך קריאתו ליהודי העולם לעלות ולהתיישב באי המקלט לא נענתה ו

בעקבותיו יוצא חוקר משטרה אמריקאי ממוצא אינדיאני, שהמשימה נכפתה עליו, ובעל כורחו, הוא נדרש לגלות מה זה יהודים, מי הם ישראלים ולמה השבט המוזר הזה מטריד את מנוחתו של העולם כל כך הרבה שנים.

החלק השני של הספר חוזר אחורה לספטמבר 1825, הצומת על ציר הזמן שבו כמעט והייתה מדינת יהודים אחרת. באותו לילה גורלי מזמינה האינדיאנית האחרונה והיורשת החוקית של האי את מרדכי מנואל נוח להפליג בקאנו שלה ומתלבטת האם למסור את מולדתה ליהודים בלא שפיכות דמים.

החלק השלישי בספר מהווה "זמן מקביל" לחלק הראשון. אף הוא מתרחש בספטמבר 2001 - אך בהבדל מהותי. הוא יוצא מנקודת הנחה שקולו הקורא של נוח נענה וכל יהודי העולם אמנם באו להתיישב בגרנד איילנד. אישראל היא מדינתם החוקית כמעט מאתיים שנה, ואילו ישראל המוכרת לנו, לא הייתה מעולם ונמחקה מן ההיסטוריה. 

גם בזמן המקביל מתרחש מעקב, אלא שהפעם זהו צלם פפארצי שחור שיוצא למשימה להשיג תמונה מפלילה של המועמדת לנשיאות ארצות הברית - עמנואלה וינונה נוח, צאצאיתו של חוזה המדינה ומושלת אישראל. הצלם מנהל קשר אהבה סוער עם גבר צעיר יליד אישראל, התובע את פירוק מדינת היהודים הבדלנית שבארצות הברית.

הרומן נע על ציר הזמן שבין ישראל העכשווית, אררט של אז ואישראל - המדינה שיכלה להיות.

המפגש בין שני העולמות המקבילים, ובין שתי התרבויות, היהודית והאינדיאנית, זוכה באישראל לעיצוב ספרותי סוחף, עשיר ומרתק. שלושת גיבורי הספר האינדיאנים-אמריקאיים: חוקר המשטרה סיימון טי. לנוקס, המתבקש לחקור את היעלמותו המסתורית של ליעם עמנואל; "יונה קטנה", היורשת החוקית של גרנד איילנד, שנאלצת למסור את האי לידיו של חוזה מדינת אררט; וסיימון, צלם פפארצי שעוקב אחרי נסיונה של עמנואלה וינונה נוח, מושלת אישראל, להיבחר לנשיאות ארצות הברית של אמריקה. שלושתם עוקבים אחרי שבט "עוברי מקום" ונפתחים לזהות זרה ולעצמם. 

נאוה סמל, סופרת ומחזאית, ילידת יפו. פרסמה חמישה-עשר ספרים וארבעה מחזות. 

בין ספריה: כובע זכוכית (ספרית פועלים 1985); גרשונה- שונה (עם עובד 1988); ראלי מסע מטרה (עם עובד 1992); לעוף מכאן (הוצאת ידיעות אחרונות 2002); ישן הוא ער במקום אחר והאומץ לפחד – קבצי שירה לצעירים (ספרית פועלים, 2000 ו 2004). 

ספרה צחוק של עכברוש (הוצאת ידיעות אחרונות 2001) זכה לשבחי הביקורת, היה לרב-מכר ואף עובד לאופרה מצליחה בהלחנת אלה מילך-שריף שמוצגת על במת תיאטרון הקאמרי. ספר

יצירותיה ראו אור גם באירופה ובארצות הברית וזכו בפרסים בינלאומיים.

איש לא בא. נוח הפך להערת שוליים בתולדות עם ישראל והאופציה של מדינת יהודים באמריקה נגרפה בנהר השכחה הציוני.

שלושת חלקי הספר מתרחשים בימים זהים בחודש ספטמבר, אך בזמנים שונים. החלק הראשון מתרחש בספטמבר 2001 כאשר הישראלי ליעם עמנואל זוכה בירושה מסתורית, נוטש בטריקת דלת את חייו ונעלם באמריקה.

 

 

המלץ לחבר

אישראל
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
כובעים של זכוכית - נאוה סמל - אתר נוריתה
הפמוטים שלנו - נאוה סמל - אתר נוריתה
פאני וגבריאל - נאוה סמל - אתר נוריתה
ילדת הפעמון - נאוה סמל - אתר נוריתה - זגני אורמוט-דובין
פ-ייה והתרמיש - נאוה סמל - האתר של נוריתה
נאוה סמל - ראש עקום  - האתר של נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI