כעת גולשים באתר: 187
מספר הספרים באתר: 17,342
מספר הביקורות באתר: 38,907
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ז'אק דרידה
  שם הסופר
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם שי רוז'נסקי
  מספר עמודים
268
  הוצאה לאור רסלינג
  שנת הוצאה לאור בארץ
2014
  סדרה ליבידו
  פירוט נוסף
עריכה מדעית: ד"ר אלי שיינפלד
  תאריך הכנסה לאתר
24/11/2014
     
 
ז'אק דרידה - ניקולס רויל  - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3044
 

ז'אק דרידה (2004 - 1930) הוא מחשובי ההוגים שקמו במחצית השנייה של המאה ה-20. הפילוסופיה שלו, אשר יונקת מהוגים כמו הוסרל, היידגר, דה סוסיר, פרויד ולווינס, היא ניסיון אמיץ לברר מחדש את יסודות המטפיזיקה המערבית תוך כדי ערעור על כמה וכמה דיכוטומיות שעיצבו אותה לכל אורך דרכה (הפנימי והחיצוני, המייסד והמיוסד, הכתב והבעל-פה, המקור וההיסטורי, הגברי והנשי). עם מושג ההבדל (différance) שחידש, דרידה מאתגר את המחשבה הדיכוטומית ששלטה בכיפה במשך כל ההיסטוריה של המטפיזיקה המערבית. דרידה מציע קריאות חדשניות וביקורתיות לטקסטים יסודיים במסורת זו, תוך כדי כך שהוא מראה את המתחים הפנימיים, הבלתי פטורים והמכוננים, של טקסטים אלו ושל מסורת זו. כך הפך דרידה לאביה של אחת השיטות הפוריות והחתרניות ביותר בפילוסופיה של זמננו – הדקונסטרוקציה. 

באמצעות דיון פורה, עשיר וגדוש במושגי מפתח בהגותו של דרידה – חופש, התוסף, דיפראנס, דקונסטרוקציה ועוד – מהווה ספר זה גשר חיוני לטקסטים של דרידה. עם דגש מיוחד על הרלוונטיות של דרידה ללימודי התרבות והספרות, דן ניקולס רויל לא רק בחידושים המשמעותיים ביותר שלו אלא גם בהשפעתו האדירה ובסגנון כתיבתו הייחודי. החלק האחרון של הספר, "קריאה נוספת", מכיל הפניה למגוון רחב של תגובות ביקורתיות ביחס להגותו. ניקולס רויל כותב בבהירות ורהיטות, כך שהספר הזה הוא לכל הדעות בבחינת מבוא מצוין לאחד ההוגים המרתקים ביותר של זמננו. 

ניקולס רויל הוא פרופסור לאנגלית באוניברסיטת סוסקס, אנגליה. עורך שותף של ה-Oxford Literary Review; חיבר ספרים רבים בעלי השפעה. פרסומיו האחרונים כוללים את "א.מ. פורסטר" (1999) ואת "האלביתי" (2003). 

 

המלץ לחבר

ז'אק דרידה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI