כעת גולשים באתר: 115
מספר הספרים באתר: 17,406
מספר הביקורות באתר: 39,192
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
גן העדן של אבי
  שם הספר בשפת המקור
My Father's Paradise
  שם הסופר
  שם הסופר בשפת המקור
Ariel Sabar
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם יואב כ"ץ
  מספר עמודים
352
  הוצאה לאור הוצאת שוקן
  תאריך הכנסה לאתר
04/03/2013
     
 
מס' גולשים שצפו בספר: 3997
 

"אני השומר המופקד על סיפורי משפחתי. אני המבטיח את כבודה. אני המגן על מסורותיה. אלה חובותי כבן בכור לאב כורדי, נאמר לי. ואף על פי כן, עוד בטרם נולדתי כבר התמרדתי." כך נפתח סיפורו של אריאל צבר על אודות אב ובנו והעולמות שהפרידו ביניהם: כורדיסטן, ישראל וארצות הברית.

בכפר הנידח זאכו השתמרה מובלעת של יהודים כורדים שנשכחו מלב במשך קרוב ל 3000 שנה. הם היו דוברי ארמית. חלקם היו אנאלפביתים והאמינו באמונות תפלות, אך היו ביניהם גם מיסטיקנים ומספרי סיפורים, סוחרים צנועים וחוטבי עצים, שחיו בהרמוניה עם שכניהם המוסלמים. בנוף הזה, מקומם המשוער של שבטי ישראל האבודים,ׁנולד יונה צבר. יהודי זאכו עלו עם העולים מעיראק לישראל. כמעט בן לילה נידונו תרבותם ושפתם לכליה.

גן העדן של אבי מגולל את חיפושיו של הבן אחר קורות אביו. בחיפושיו מעורר אריאל צבר לחיים את זאכו העתיקה, ומתאר את חיי משפחתו בסאגה בת אלף השנים של הישרדות יהודי המזרח בארצות האיסלאם. הוא מציג את אבי סבו המיסטיקן, צבֶע הבדים של הכפר ביום ותלמיד חכם בלילות בבית הכנסת של זאכו; את סבתו, הגיבורה הנעלמה, שמאז נעוריה אינה מצליחה להתאושש מחטיפת בתה התינוקת; את סבו רחמים, הסוחר הממולח שהעוני והדעות הקדומות כלפי הכורדים בישראל שברו את רוחו; ואת אביו, יונה הצעיר, החוגג את בר המצווה האחרון בזאכו לפני הגירוש מגן עדן.

לאחר עלייתו לארץ עוזר יונה הצעיר לפרנסת המשפחה החיה בדוחק בשכונת הקטמונים בירושלים, ומשלים את השכלתו התיכונית בלימודי ערב. אחרי הצבא הוא מגיע לאוניברסיטה העברית. מוריו מגלים שהוא יודע ארמית, וכך נפתחת לפניו הדרך ללימודים גבוהים בארצות הברית, שם נעשה ברבות הימים לפרופסור ולנושא כליה של תרבות השפה הארמית.
 

 

המלץ לחבר

גן העדן של אבי
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI