כעת גולשים באתר: 169
מספר הספרים באתר: 17,329
מספר הביקורות באתר: 38,623
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
תהומות ושחקים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
263
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  פירוט נוסף
חייו של אל"מ (מיל') זאב לירון
  תאריך הכנסה לאתר
27/11/2013
     
 
תהומות ושחקים - משה רונן - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3976
 

טייס קרב בחיל האוויר הישראלי, קצין המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, ניצול שואה שהגיע לאושוויץ חמוש באקדח וניסה לברוח ממחנה המוות – סיפור חייו של זאב לירון יכול היה למלא כמה ספרים. עד לפני כמה שנים אסור היה לפרסם בכלל את קורות חייו של האיש.

 

מבצעים שניהל, כמו גיוס הטייס העיראקי שהביא לישראל מטוס מיג 21, או הספקת נשק ישראלי לכוחות המלוכנים בתימן, פורסמו בחלקם. מבצעים אחרים, כמו המבצע ללכידתו של הרופא הנאצי ד"ר יוזף מנגלה בדרום אמריקה, או גיוס של גנרל בצבא ערבי לשורות המוסד, לא פורסמו עד היום. ויש גם פרשיות שעדיין לא הותרו לפירסום.

 

זאב לירון, שחגג ב-15 בנובמבר את יום הולדתו ה-91, עדיין פעיל בשליחויות עלומות, ביטחוניות וכלכליות, של המדינה בדרום אמריקה.

 

סיפורו של זאב לירון הוא סיפורה של הציונות. מהתהומות של השואה ועד לשחקים של המדינה היהודית העצמאית וצבאה. ילד שנולד בעיר נידחת בפאתי פולין ונקרא על שמו של בנימין זאב הרצל. ניצול שואה שהיה חבר במחתרת היהודית בגטו והגיע למחנה ההשמדה אושוויץ חמוש באקדח. אדם אופטימי שניסה פעמיים לברוח מאושוויץ ומצעדת המוות. מנהיג טבעי, שאירגן קבוצת נוער יהודי אשר שרדה את התופת הנאצית. טייס קרב, שהיה ממקימי צה״ל וחיל האוויר. איש מודיעין, שהביא לישראל מטוס מיג 21 עיראקי. קצין המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, שהפעיל ברחבי אירופה סוכנים בכירים ממדינות ערב. מפקד שפיתח תורות לחימה והקים יחידות חדשניות בצה״ל, מהצוות האירובאטי הראשון ועד ליחידה לשיתוף פעולה התקפי בין חיל האוויר וכוחות הקרקע. ישראלי שגם אחרי גיל תשעים משרת את מדינתו בשליחויות ביטחוניות וכלכליות עלומות.

 

 

משה רונן (רייניש) הוא עיתונאי ומשפטן, חבר מערכת "ידיעות אחרונות" מאז 1975. לימד אתיקה עיתונאית ודיני תקשורת בבית הספר לעיתונאות "כותרת", באוניברסיטת בר-אילן, במכללת ספיר, במכללת בית-ברל ובבית הספר לאמנות "קמרה אובסקורה". כתב את הספרים "המשפט הפלילי", "אתיקה עיתונאית" ו"אבות בעל כורחם".

 

המלץ לחבר

תהומות ושחקים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
משפט ריגול  - משה רונן - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI