כעת גולשים באתר: 202
מספר הספרים באתר: 17,189
מספר הביקורות באתר: 38,211
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
אלות מכושפות
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  הוצאה לאור אופיר ביכורים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  תאריך הכנסה לאתר
26/08/2013
     
 
אלות מכושפות  - אלון נבות - האתר של נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3886
 

מסע חושני אל נפלאות המדבר

"אין עוד מקום כל כך בר, כמו המדבר!

אין עוד כמוהו לי: מקום מדהים ומפואר.

אין עוד כמוני בו: סקרן חופשי ומשוחרר."                     

 

אלות מכושפות - מסע חושני אל נפלאות המדבר מאת אלון נבות בהוצאת אופיר ביכורים, הינו ספר צילומים המתאר את נפלאותיו של המדבר באמצעות שפה חושנית, כזו המעוררת בנו תחושות ומחשבות שאינן שגרתיות, כאלה שמילות היום-יום מתקשות לתאר. אל הצילומים מצורפים עשרה שירים שכתב נבות בעקבות החוויה החושנית שאליה נחשף בעת הצילום. שגרמו לו התעוררות חושים מעֵבר לחדוות הסיפוק שבצילום המוצלח.

לשירים ולצילומים נוספו כתביהם של אחרים על המדבר  שיכולים להוסיף עוד ממד ונקודת מבט קצת אחרת על המדבר והשפעותיו על חושינו. ציטטות החל מסֵפר הספרים שלנו, התנ"ך, ועד לפזמונים בני זמננו.

במהלך העבודה על הספר נבות גילה אוצר בלתי נדלה על המדבר, אשר ממנו עולה המסקנה כי ישנם רבים וטובים בתרבות הישראלית (ולא רק בה, כנראה) שהמדבר מדַבר גם אליהם בשפה חושנית, כזו המעוררת את מלוא חושיהם.

בספרו זה הראשון חולק נבות  עם כל מי שהמדבר מדַבר אליו, שלוש חוויות ייחודיות: גזעי האלות שבנחל אלות; שיטפונות במדבר - תופעה שאין דומה לה באיתני הטבע בחלק זה של כדור הארץ; וחווייתו האישית של שהייה לבד במדבר, חוויה שהוא מציע לכל מי שהמילה סקרנות מביאה אותו לחתור תמידית להרחבת גבולות אישיותו.

מירי קרימולובסקי , אוצרת ומבקרת אמנות : "כל מי שביקר אי פעם במדבר, חש באלוהות המתקרבת אליו והוא אליה. האלוהות הזאת ניבטת אל נבות מתוך האלות שפגש במדבר. האלות עומדות שם בכל עת, בכל עונה, בכל מזג אוויר. נבות איננו מתעד, הוא אינו צלם טבע במובן המקובל. מצד שני הוא גם אינו עושה מניפולציות בצילום שלו. נבות רואה ומבקש לחדד את ראייתנו שלנו.  נבות שוהה במדבר שעות וימים, חוזר אליו שוב ושוב, מתחבר ללא מתווך אל מושא צילומיו. האלות שלו נראות כאילו קפאו בזמן ובה-בעת אצרו בתוכן היסטוריה פרטית מורכבת ורבת שנים. לכל אחת מהאלות מראה ייחודי משלה. כל אחת מהן נושאת כאמור את ההיסטוריה הפרטית שלה: פגעי הטבע שחרצו בה במהלך השנים; הרוחות החזקות שחלפו על פניה, חורכות ומבקשות לעקור נטוע; והשמש הקופחת שאינה מרחמת ולו לרגע. בדומה לציורי הנוף של המאה השבע-עשרה, המנסים לתפוס את הנוף בפיוטיותו הטבעית, גם נבות, המישיר מבט אל הנוף המחוספס, יוצר מבע פיוטי שכזה. אמירתו ישירה, אך גם כזאת שמבקשת להראות לאדם את אשר לעתים נסתר מעיניו."

 
תמונות:
אלות מכושפות  - אלון נבות - האתר של נוריתה
אלות מכושפות  - אלון נבות - האתר של נוריתה
אלות מכושפות  - אלון נבות - האתר של נוריתה

המלץ לחבר

אלות מכושפות
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI