כעת גולשים באתר: 212
מספר הספרים באתר: 17,435
מספר הביקורות באתר: 39,226
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ממעמקים
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
232
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2008
  סדרה פרוזה עשרה
  תאריך הכנסה לאתר
20/07/2013
     
 
ממעמקים - צבי איכנולד - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 5860
 

זהו סיפורו של הנער צבי מהעיר בנדין בפולין, נער מוקף אבא ואמא אוהבים, אחים ואחיות, חברים ולימודים - אשר בגיל שלוש עשרה וחצי יוצא למסע התבגרות נורא במעמקי התופת.
זהו סיפורה של הרוח האנושית על שעותיה האפלות ביותר, ומעל הכול, על יכולתה המפליאה לצאת ממעמקים, להזדקף במאמץ על-אנושי - ולהמשיך הלאה.
צבי איכנולד פותח את סיפורו בימי נעוריו בפולין של מלחמת העולם השנייה, ומסיים אותו ששים שנה מאוחר יותר, בפולין של שנות ה-2000, כשהוא מוקף בני נוער רבים. ובתווך – סיפור מרתק, הנקרא בנשימה עצורה, על תופת וגבורה, על שבר ותקומה – על בחירה בחיים כנגד כל הסיכויים.

סיפור נעוריו האישי של צבי איכנולד, אשר התרחש לפני קרוב לששים שנה , הוא מסמך אקטואלי בעל חשיבות היסטורית לקורא הצעיר. סיפור מרתק, הנקרא בנשימה עצורה, על תופת וגבורה, שבר ותקומה ובחירה בחיים כנגד כל הסיכויים.

"פתאום כאילו התעוררתי מחלום  בלהות.  ראיתי שיש מקום שבו החיים נורמליים.  שיש בו צבעים מעבר לשחור ולבן של מדי אסירים ואפור של עשן,  ויש בו חיים, תרנגולות וביצים, לא רק גדרות, מגפיים ורובים"
צבי, נער צעיר מן העיר בנדין שבפולין, מתנתק מחבריו, מלימודיו וממשפחתו ומובל - כמו מיליוני ילדים בני גילו - אל התופת של מחנות הריכוז.
סיפורו המרגש מגולל את התמודדותו הקשה מנשוא עם המציאות הבלתי אפשרית שאליה הוא נקלע בשחר חייו:
מההכרה בקיומם של כוחות הרשע הקיימים בעולם, דרך הפחד והחרדה ועד לגיוס הכוחות הפיזיים והנפשיים הדרושים להישרדותו. 'ממעמקים' הוא סיפורה של הרוח האנושית על שעותיה האפלות ביותר, ומעל לכל על יכולתה המפליאה לצאת מתהומות, ובמאמץ על אנושי להזדקף ולהמשיך הלאה.

זהו סיפור מרגש על תעצומות הנפש של ילד אחד, המשקף בין השורות את חוזקו של העם היהודי לדורותיו ואת כוחות ההישרדות הגלומים בו.
ולמרות שהוא נשאר נאמן לשפה ולהלכי הרוח שאפיינו את אותה תקופה,  מצליח הסיפור לרתק את הקורא בן ימינו.
בתקופה זו, עת העיסוק הציבורי בשימור הזיכרון הקולקטיבי הופך לרלוונטי מיום ליום. סיפורו האישי של צבי, שהתרחש לפני כשישה עשורים,  הוא מסמך אקטואלי בעל חשיבות היסטורית .

 

 

המלץ לחבר

ממעמקים
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI