כעת גולשים באתר: 254
מספר הספרים באתר: 17,738
מספר הביקורות באתר: 40,728
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
איחזו בילדיכם
  שם הסופר
,
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם יהודה עופר
  מספר עמודים
286
  הוצאה לאור לייף סנטר, המרכז להורות מקושרת
  שנת הוצאה לאור בארץ
2012
  תאריך הכנסה לאתר
04/07/2013
     
 
איחזו בילדיכם - דר' גורדון ניופלד ודר' גאבור מאטה - האתר של נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3487
 

 

"יש בו העוצמה לשנות, אם לא להציל, את חיי ילדינו." -National Post   

 

פסיכולוג ורופא מאחדים כוחות כדי לטפל באחת המגמות המדאיגות והבלתי מובנות של ימינו – חברים המחליפים את ההורים בחיי ילדינו. דר' ניופלד כינה תופעה זו בשם ההתכוונות-לחברים, כלומר נטייתם של ילדים ובני נוער לחפש כיוון אצל חבריהם לגבי תודעת הטוב והרע, ערכים, זהות וקודי התנהגות. אולם ההתכוונות-לחברים חותרת תחת אחדות המשפחה, מחבלת בהתפתחות בריאה, מרעילה את האווירה בבית-הספר, ומטפחת תרבות נוער עוינת ואגרסיבית, הנושאת מטען כבד של מיניות.

 

איחזו בילדיכם, מדוע הורים צריכים להיות חשובים יותר מחברים עוזר להורים להבין את התופעה המדאיגה הזו ומספק פתרונות להחזרת החשיבות הראויה לקשר האינטואיטיבי ילד-הורה. המושגים, העקרונות והעצות המעשיות שבספר זה יחזקו ידיהם של ההורים להיות לילדיהם מה שהטבע התכוון: המקור האמיתי למגע, ביטחון וחום.

ספר זה מתעמת עם פעולות הורסות-יחסים כגון סגירה בחדר ושימוש במה שיקר לילדים – נגדם. הספר מציע אסטרטגיות יעילות לשימור ושיקום יחסי ילד-הורה, ומספק חלופות טבעיות מרעננות לשיטות המאולצות לשליטה על ההתנהגות הנהוגות היום. תוכן הספר רלבנטי להורי ילדים בני כל גיל, מתינוקות עד לילדים בוגרים. קוראים הרבו לציין שהיו יכולים למנוע סבל רב ומבוכה אם חומר זה היה זמין להם כבר מההתחלה.

 

הספר ראה אור לראשונה בקנדה בשנת 2004 והפך לרב-מכר בתוך שבועות. תורגם לשפות רבות ביניהן צרפתית, גרמנית, ספרדית, פורטוגלית, קוריאנית, שוודית ועוד. זכה בביקורות מצוינות בעתונות ביניהן ביקורת בשבועון המו"לות המכובד 'פאבלישרס וויקלי'. זכה בהמלצות נלהבות מאנשי מקצוע ומסופרים ידועים על פני אמריקה הצפונית כולה. הספר אף עורר מאות תגובות תודה מקוראים ומקבץ של סקירות נלהבות ב-amazon.ca  וב-amazon.com וכן היה הספר הנמכר ביותר בקטגוריית ספרי-העזר בסניף הקנדי של 'אמזון' בשנת 2004. הספר פילס דרכו לקבוצות קריאה רבות, לרבות קבוצות הורים של בתי-ספר ומורים.

 

על המחברים:

 

גורדון ניופלד Ph.D הוא פסיכולוג קליני התפתחותי הפועל בוונקובר מזה 30 שנה. בילה חלק ניכר מחייו המקצועיים בגיבוש תיאוריות קוהרנטיות להבנת התפתחות הילד. עבד שנים רבות בשיקום נוער אגרסיבי ואלים וזכה בהכרה על עבודתו בתחום זה. מרצה באוניברסיטת בריטיש קולומביה בוונקובר, קנדה. מרצה בינלאומי מבוקש. הוא אב ל-5 ילדים.

פרטים נוספים באתר של דר' ניופלד  www.GordonNeufeld.com.

 

גאבור מאטה M.D יליד בודפשט הונגריה, 1944. היגר לקנדה ב-1957. סיים את לימודיו כרופא באוניברסיטה של בריטיש קולומביה, קנדה וכיהן כרופא בבית חולים בוונקובר כ-7 שנים. בעל קליניקה פרטית מזה כ-20 שנה. היום מטפל באנשים הסובלים ממחלות נפשיות, התמכרויות ו-HIV.

הוא מחברם של רבי המכר When the Body Says No ו- Scattered Minds. משתתף קבוע בעיתון The Globe and Mail.

פרטים נוספים באתר של דר' מאטה  www.drgabormate.com.

 

 

 

מתוך 'הערה לקורא' מאת דר' גאבור מאטה

"...אם ספרנו זה יצליח במשימתו זו, הוא יטלטל טלטלה רבתי את הדעות המקובלות בדבר גידולם וחינוכם של ילדים. שמנו את הדגש לא על מה שההורים צריכים לעשות אלא על מי הם צריכים להיות למען ילדיהם. אנו מעלים פה הבנה של הילד, של התפתחות הילד, וכמו כן של המכשולים העומדים כיום בדרכה של התפתחות בריאה של ילדינו... האובססיה המודרנית המתייחסת להורות כמערכת מיומנויות שיש לנהל על פי ההדרכות המומלצות של המומחים, הינה לאמיתו של דבר תוצאה של אובדן אינטואיציות ואובדן יחסים עם ילדים, שבדורות קודמים היו מובנים מאליהם. זאת מהות ההורות: יחסים... אבל רק קשר דו-כיווני עם הילד שלנו יכול לשמר אותם."

 

 

 

המלץ לחבר

איחזו בילדיכם
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI