כעת גולשים באתר: 215
מספר הספרים באתר: 17,642
מספר הביקורות באתר: 40,259
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
האיש והאקסודוס
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
278
  הוצאה לאור ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2013
  פירוט נוסף
מהדורה מחודשת. דברי הקדמה - יאיר לפיד
  תאריך הכנסה לאתר
28/05/2013
     
 
האיש והאקסודוס - יורם קניוק - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3644
 

האיש והאקסודוס, מספריו הגדולים של יורם קניוק, רואה אור במהדורה חדשה. לקניוק חשוב היה  להגישו מחדש דווקא עכשיו לקוראים של היום, והוא צייר את הדגל שעל הכריכה כדימוי חזותי שמתכתב עם הדגל שעל כריכת תש"ח וטומן בחובו באופן ויזואלי את סיפור 'מן השואה אל התקומה', שסיפור 'אקסודוס' הוא אחד הסמלים הכי חזקים שלו.

סיפורה של אוניית המעפילים החבוטה והרעועה, שהגיעה לנמל חיפה ביום אחד של קיץ, שנה לפני הכרזת המדינה, כשחופי הארץ היו סגורים, ועליה מטען אנושי סובל ורדוף של ניצולי שואה, וסיפורו של יוסי הראל, צעיר ארצישראלי קשוח, שלקח על עצמו את עמדת הפיקוד על האונייה מול המשחתות הבריטיות, הם סיפורים אלמותיים של תקווה.

קניוק, שמסתמן בשנים האחרונות כגדול הכותבים של דור תש"ח, פורש בפנינו את ההתנסויות המסעירות של יוסי הראל כמו וידוי רפאים וכפי שאיש לא עשה זאת לפניו. בעירוב של מציאות ודמיון, המאפיין את כתיבתו, קניוק נוגע בקצה של האמת כדי לייצר אמת. זהו לא רק סיפורו של יוסי הראל, צבר שחונך לסלוד מן היהודי הגלותי, אך כשפגש את החבורה המרוטה שעל האונייה גילה כלפיה אמפתיה ולמד להבין את הנשים התשושות של גבי האונייה, את האנשים חיוורי הפנים, המפוחדים, הכעוסים, הלומי הסיוטים, שלבשו את בגדיהם בשלוש וארבע שכבות. זהו סיפורה של תחושת שותפות.

האיש והאקסודוס תורגם לשפות רבות ונחל הצלחה בעולם כולו. נישא על גבי ההצלחה של תש"ח ונבלות, הפך יורם קניוק לסופר אהוב על ישראלים צעירים ומבוגרים כאחד. קהל קוראיו האדוק אוהב את שפתו, את מקצב הכתיבה שלו, את אמירותיו הנוקבות, הבלתי מתחנפות, על החברה הישראלית, ואת דרכו לספר על מה שהיה כאן עוד בטרם הייתה מדינה.

קניוק על ההוצאה המחודשת של האיש והאקסודוס:

יוסי הראל היה גיבור ישראל, ממייסדי ה"נודדת" שהיוותה את ראשיתו של צה"ל ופיקד על עלייתם לארץ של 25,000 ניצולי שואה. הספר ראה אור לפני כארבע עשרה שנים ונעלם. הנה הוא יוצא מחדש. אותו טקסט וההרפתקאות הנועזות. והחמלה. עם שרצה להינצל וכל דלתות העולם נעולות בפניו. הספר הוא בעצם הוא פרק קודם לתש"ח, כי לא הייתה תש"ח לולא תש"ז. יוסי עשה, העז, הציל את ישראל וניצולי השואה והיה האיש שפוצץ את פרשת קהיר והקים את מה שאחר כך יהיה אמ"ן. הוא מת לפני כשנתיים, חסר מאוד, אהבתי אותו.

יוסי הציל 4500 ניצולים שעמדו בפני כליה. רצו אז שהניצולים ילחמו עד טיפת דמם האחרונה כדי לפגוע בבריטים. יוסי בן החיל הצילם במה שמנע מהם, הוא אמר אז שהוא לא הביא ניצולי שואה כדי שילחמו את הקרב של הישראלים וכך במחי החלטה זאת, איש הכוח וההגנה לא נתן להם למות בים מול חיפה.  הגבורה של יוסי הראל באי העשייה עשה את אחד מגדולי מעשי גבורותיו. אני גא בו יותר מכל על מה שנתן שיהיה. לפעמים גבורה נכונה בהחלטה אצילית ואנושית היא כוח גדול, גם לוותר הוא כוח. 

 
תמונות:
האיש והאקסודוס - יורם קניוק - אתר נוריתה

המלץ לחבר

האיש והאקסודוס
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
פייר - יורם קניוק - אתר נוריתה
חיים על נייר זכוכית - יורם קניוק - אתר נוריתה
סבון - יורם קניוק - אתר נוריתה
פוסט מורטם - יורם קניוק - אתר נוריתה
בתו - יורם קניוק - אתר נוריתה
חימו מלך ירושלים - יורם קניוק - אתר נוריתה
מות העיר - יורם קניוק - אתר נוריתה
אקסודוס: אודיסאה של מפקד - יורם קניוק - אתר נוריתה
מלאכים - יורם קניוק - אתר נוריתה
הבית שבו מתים הג'וקים בשיבה טובה - יורם קניוק - אתר נוריתה
המלכה ואני - יורם קניוק - אתר נוריתה
סוסעץ - יורם קניוק - אתר נוריתה
תש"ח - יורם קניוק - אתר נוריתה
בא בימים - יורם קניוק - אתר נוריתה
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI