כעת גולשים באתר: 205
מספר הספרים באתר: 17,435
מספר הביקורות באתר: 39,226
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
לחשוב !
  שם הסופר
  שפת מקור
אנגלית
  ז'אנר
  מתרגם עופר קובר
  מספר עמודים
326
  הוצאה לאור ספרי עליית הגג , ידיעות ספרים
  שנת הוצאה לאור בארץ
2011
  סדרה פילוסופיה ומדע
  פירוט נוסף
מבוא חדש לפילוסופיה
  תאריך הכנסה לאתר
09/05/2013
     
 
לחשוב - סיימון בלקברן - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3083
 

 

הספר הזה נועד לאנשים שרוצים לחשוב על השאלות הגדולות: אלו שעוסקות במושגים כמו ידיעה, תבונה, אמת, רוח, חירות, ייעוד וגורל, זהות, אלוהים, טוּב וצדק. מושגים אלה אינם נחלתם הפרטית של מומחים. אנשים חושבים עליהם באופן טבעי, מפני שהם יוצרים את הדרכים שבהן אנו חושבים על העולם ועל המקום שלנו בתוכו. אלה גם נושאים שלהוגים היה מה לומר לגביהם. בספר הזה אני מבקש להציג דרכים אפשריות לחשוב על הנושאים שבהם עוסקות השאלות הגדולות...קוראים שיעכלו את מה שמכיל הספר הזה ימצאו את עצמם בעמדה נוחה יותר להתמודדות עם השאלות הגדולות, ויהיו מסוגלים לקרוא בהנאה, ובמידה נאותה של הבנה, את כתביהם של הוגים חשובים אשר ללא הכנה היו נראים להם מבלבלים”.

בשפה בהירה וקולחת, נעימה ושווה לכל נפש, סיימון בלֶקבּרן מראה לנו כיצד גדולי הפילוסופים של העולם המודרני - דקארט, קאנט, יוּם, ראסל, ויטגנשטיין ואחרים - בחנו את השאלות הגדולות הרלוונטיות לכל אחד מאיתנו. כל פרק בספר לחשוב! מדריך אותנו בנתיבים המפותלים של הבעיות והתהיות הגדולות שמוסיפות גם היום להטריד את בני האדם - פילוסופים ולא פילוסופים כאחד. מה פירוש הדבר לדעת משהו? מה היחס בין נפשנו לגופנו? האם יש לנו רצון חופשי? איך אנו תופסים את עצמנו, את "האני" שלנו? או את אלוהים? ומהו בשבילנו העולם? וכיצד עלינו לפעול בתוכו? - אלה קצת מן הקושיות הגדולות שבלֶקבּרן מציג, ובמהלך הדיון בהן הוא מדגים את יופיין של התשובות הפילוסופיות השונות שניתנו להן במרוצת מאות שנים, ומעורר ביחס אליהן ספקות.

 

המלץ לחבר

לחשוב !
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI