כעת גולשים באתר: 243
מספר הספרים באתר: 17,798
מספר הביקורות באתר: 41,038
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

עיון - צ

Pages

האם יצירתיות היא משהו מולד או משהו שאפשר ללמוד אותו? אני מאמין שאפשר
ללמוד ולפתח את המיומנות הזאת.
בהרצאות ובסדנאות שאני מעביר, פעמים רבות יוצא לי לשמוע משפטים מעין
אלו:
"עזוב אותך, אי אפשר ללמוד להיות מצחיק. או שיש לך את זה או שאין לך!"
"עזוב אותך, אי אפשר ללמוד להיות יצירתי. או שיש לך את זה או שאין לך!"
"עזוב אותך, אי אפשר ללמוד להיות כריזמטי. או שיש לך את זה או שאין לך!"
אז בעיניי, כן אפשר ללמוד ולפתח את המיומנות הזאת של להיות יותר מצחיק.

העולם שבו אנו חיים הוא תוצר של התפתחויות ושינויים רבים. תהליכים אבולוציוניים של חומר ואנרגיה שינו את הסביבה הטבעית, ומהפכות אנושיות הרחיקו את האדם מהטבע ושינו את היחסים ביניהם. תהליכים אלה, ובראשם העיור והתיעוש, גרמו גם לשחיקה של משאבי הטבע, לזיהום האוויר, הקרקע והמים, לצמצום המגוון הביולוגי ולשינויים באקלים. כל אלה מאיימים על עתידה של האנושות כפי שאנו מכירים אותה, ומעמידים בסכנה את הטבע כולו.

ב־1 ביולי 1985, לאחר ישיבה מרתונית שנמשכה כיממה, אישרה ממשלת האחדות הלאומית בהנהגת המערך והליכוד, תכנית חירום כלכלית לייצוב המשק. מטרתה המיידית והמוצהרת היתה להדביר אינפלציה תלת־ספרתית, ולמנוע משבר חוב שסיכן את קופת המדינה. היה זה רגע היסטורי ממשי, ובה בעת צומת מטאפורי שבו נפגשו בישראל קפיטליזם חדש פוסט־תעשייתי, רעיונות ניאו־שמרניים ואינטרסים פוליטיים מקומיים ובינלאומיים. לאלה היה עניין בקידום כלכלת שוק בישראל, האצת שילובה של המדינה בתהליכי הגלובליזציה וריסוק העבודה המאורגנת.

הדבר הנפלא בחיים הוא, שלאורך כל חיינו ניתנת בידינו הזכות להתפתח.

אז למה לא להתפתח לכיוונים המעניינים?

 

"צעצוע של סיפוק" הוא המדריך הראשון והיחיד בעברית, המקיף בצורה מקצועית את עולם צעצועי המין.

סיגל צוקר ואריק סגל, מזמינים אותך לצאת למסע סקסי, הרפתקני, מלא עניין ומידע - כי החיים יפים והכי שווה ליהנות. אפילו יותר.

 

"תמיד היינו שרוטים, ועודנו כאלה"
את לוחות הברית שנושא פרופ' גד יאיר בספר הזה הוא לא קיבל מאלוהים במעמד הר סיני. הוא קיבל אותם מעם ישראל, בראשית המאה המאה העשרים ואחת. עשרת הדיברות שלו הם לא ציוויי מוסר ודת העומדים בבסיס היהדות אלא עשרת קווי האופי העיקריים של הישראליות. במקום "לא תגנוב" – "לא תצא פראייר"; במקום "כבד את אביך ואת אמך" - "בוז להייררכיה"; במקום "לא תענה ברעך עד שקר" – "יאללה, חפיף, תאלתר".

איך אפשר לגרום  ליותר צרכנים לקנות את המוצר שלנו, גם לשלם עליו יותר וגם להיות יותר מרוצים? מדוע נשים מצליחות פחות מגברים במקום העבודה? מדוע אנחנו מפלים הומואים וכיצד ניתן לגרום לנו להפסיק?

20 שנות מחקר ועשרות ניסויי התנהגות  בישראל, ארה"ב ורחבי העולם הביאו את הכלכלן אורי גניזי למסקנות מטלטלות לגבי המניעים הנסתרים של בני האדם בהליך קבלת החלטות. בדרך הוא סגר פצע משפחתי כואב שנגרם בשואה.

 

 אילו‭ ‬היתה‭ ‬פרשת‭ ‬קו‭ 300 ‬‬נחשפת‭ ‬ומגיעה‭ ‬לידיעת‭ ‬הציבור‭ ‬בישראל‭ ‬בשנת 2014 , ‬כל‭ ‬המסה‭ ‬הקריטית‭ ‬שלה, ‬כולל‭ ‬גיבוריה‭ ‬ונבליה‭, ‬לא‭ ‬היתה‭ ‬נרשמת‭ ‬אף‭ ‬לא‭ ‬כאדווה‭ ‬קלה‭ ‬על‭ ‬פני‭ ‬המים. כאשר‭ ‬נחשפה‭ ‬ב‮- ‬1986‭ ‬איימה‭ ‬הפרשה‭ ‬לפרום‭ ‬את‭ ‬המדינה. דרישת‭ ‬המערכת‭ ‬המשפטית‭ ‬לחקור‭ ‬עד‭ ‬תום‭ ‬את‭ ‬המעורבים‭, ‬החל‭ ‬בנותן‭ ‬פקודת‭ ‬ההריגה‭ ‬ועד‭ ‬המְבצע‭, ‬כתשה‭ ‬את‭ ‬השב‭"‬כ‭, פוררה‭ ‬אותו‭ ‬והקימה‭ ‬איש‭ ‬על‭ ‬אחיו.

במשך מאות שנים עמדה האנושות נפעמת לנוכח רבגוניות הצמחים וצורותיהם. בצמח – מה הוא יודע?, מציג הביולוג הנודע דניאל חיימוביץ' מאוניברסיטת תל אביב תמונה מסקרנת ומפורטת של הדרכים שבהן חשים הצמחים את העולם – החל בצבעים שהם רואים וכלה בלוחות הזמנים שלפיהם הם חיים. בהסתמך על המחקרים החדישים ביותר בגנטיקה ובתחומים אחרים, חיימוביץ מסביר כיצד מבחינים הצמחים בין מעלה ומטה וכיצד הם יודעים כי צמח שָׁכן נפל קורבן למתקפה של חיפושיות רעבתניות.

ציון שָׂדֶה תֵחָרֵש"
הספר "ציון שָׂדֶה תֵחָרֵש" עוסק בחורבן ירושלים - ושני בתי המקדש – כהיסטוריה מהזווית התלמודית לפי השיטה האורתודוקסית.
כפי שמסופר בתלמוד, באגדות חז"ל ובמדרשים.
מתורגם מארמית לעברית בת זמננו ע"י המחבר.

 

שש "אפליקציות מנצחות" שהתברך בהן המערב ב-500 השנים האחרונות חוללו את התמורה ההיסטורית רבת-העוצמה. הציביליזציה של מערב אירופה גברה על אימפריות חזקות ורבות-כוח במזרח. המערב, טוען ניל פרגוסון, גבר על שאר העולם. ואלה הם היישומים המנצחים: תחרות, מדע, זכויות קניין, רפואה, חברת הצריכה, מוסר עבודה.
השאלה בימינו, ממשיך ההיסטוריון, היא אם המערב מאבד את ששת היתרונות החשובים האלה. אובדן "האפליקציות המנצחות" פירושו הידרדרות תלולה בלי מעצורים אל קצו של עידן עליונות המערב.

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI