כעת גולשים באתר: 236
מספר הספרים באתר: 17,676
מספר הביקורות באתר: 40,510
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

מתנה - י

ירושלים המסתורית: 99 אתרים חבויים מהווה המשך לעבודתו הפוריה והיצירתית של המחבר אדם אקרמן אשר חוקר מזה שנים רבות את צפונותיה של העיר. רבים מהאתרים המובאים בספר זה אינם ידועים לציבור הרחב. עובדה זו מבליטה את רב-גוניותה של ירושלים ואת עומק ההיסטוריה שלה. איחודה של העיר לפני 50 שנה, בשנת 1967, מאפשר מחד חפירות ארכיאולוגיות נרחבות בכל אזוריה, ומאידך את המודרניזציה שלה והפיכתה לכרך תוסס ומלא באטרקציות.

לרגל יום השנה ה-21 לרצח ראש הממשלה יצא לאור אלבום היסטורי, המבוסס על תצוגת המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין. האלבום, יצחק רבין – סיפור ישראלי, מציג בתמונות את ההיסטוריה הישראלית, מתחילת המנדט הבריטי ועד רצח ראש הממשלה ואת חייו ופועלו של יצחק רבין.

זוג חמורי עבודה, לוח עץ שהוצב עליהם ומחשב נייד הם הכלים שנדרשו לעודד קוטלר לצאת למסע מלהיב, ספק תיעודי ספק בדיוני, המציע לקוראיו הצצה נדירה ומאלפת אל עולמו המקצועי ואל הצמתים האישיים בחייו.
 

מאמצע שנות ה-80 ועד סוף שנות ה-90, היו חולצות הטישרט של ליפטי פופולאריות מאוד בישראל. רות אדלר ציירה את רשמיה מן הארץ - קקטוסים, פרחי בר, נופי הארץ ונופים עירוניים - וליפטי הדפיסה את הציורים האלה בהדפסת משי על חולצות טישרט לבנות. בספר זה נאספו לראשונה הציורים המקוריים של למעלה מ-60 חולצות טישרט, ביחד עם התובנות של האמנית והם מאפשרים הצצה ייחודית על ארץ ישראל בסוף המאה הקודמת.

יומן מסע

 

לעיתים נדירות, מוצא אדם עצמו, מבצע "איתחול מחודש" של חייו, נפרד מעברו,  מלוא עברו,  פותח בבניית חייו, ממש מהתחלה...

מסע ארוך ומייגע עברתי, אל תוכי, בניסיון להבין, כדי לבנות מסלול חלופי.

הרבה אבק הוסר, הרבה תובנות נרכשו, נלמדו ויושמו.

הדרך, על ההרים והגאיות, הייתה מרתקת, גילתה לי "עצמי" לא מוכר, לא מטופל, שהזנחתי...

לפני הכל "כאשר העין ננעלת על "הדבר ההוא" כדי לצלמו, זוהי אולי הראייה הצילומית, אבל ברגע הלחיצה על המחשף נוצר גם הפירוש של הצלם לאותו "דבר". הצילום הוא למעשה התחלה של פירוש לדבר האמיתי שאותו ראתה העין לרגע קצר. השאלה מדוע בחרתי לצלם עצם מסוים ברגע מסוים ולא עצם אחר בזמן אחר קשורה בבחירות שאני עושה בשאלה מה לדמיין, מה לראות ומה לצלם, וכל אלה מושפעים בוודאי מחוויות העבר שלי: מסביבת בית הגידול, מהסביבה המשפחתית, מהסביבה החברתית והתרבותית.

ב"יש בעיה!", מאת מחברת "אתגרים לתאים האפורים", תוכלו למצוא אוסף חידות משעשעות בצד בעיות עמוקות יותר – מיעוטן אף רציניות להשחית.

יום אחד - כך מתחילים סיפורים רבים, בעיקר אגדות.
יום אחד, אולי - כך מתחיל סיפורם של המקווים לעתיד טוב יותר.
יום אחד פשוט - הוא סיפור על היום בו נפקחות פתאום העיניים.

נדון או נידון? פרישה או פריסה? ראשות העיר או רשות השידור? מה כדאי, להפריח את השממה או להפריך את השמועה? מה עושים הסימפסונים בבר מצוה של השמשונים?

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI