כעת גולשים באתר: 250
מספר הספרים באתר: 17,743
מספר הביקורות באתר: 40,782
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

מתנה - ב

בד בבד הוא סיפור צדו האחר של הקנבס. בכישרון, בתנופה ובהתלהבות מתחקה כרמלה רובין אחר גורלם של עשרות מציוריו של ראובן ועוברת עם הקורא כברת דרך שחוצה זמנים ויבשות.

ציורים שאבדו ונתגלו, ציורים שנגנבו ונמצאו, ציורים שנשכחו מלב ונעלמו מעין – בסבלנות ובעין בולשת כרמלה מצרפת פרט לפרט, קו אל קו, וממלאת את הפערים. כך מישיר בד בבד מבט אל עולמם של אספנים ומספר סיפור של מאוויים ותשוקות, אכזבות וקנאות, ולעתים נדיבות ושאר רוח.

בין מסלול מרוץ המרתון של ברלין המאוחדת, לכפר נידח לחופו של אגם הררי הסמוך לגבול מקדוניה- אלבניה, בין רחובות העיר צ'רנוביץ' שבדרום אוקראינה שידעו משחקי גבולות גורליים, לגטו שליד התחנה המרכזית שבלב העיר העברית הראשונה, בו חי ופועם "מגדל בבל" של מהגרים, פליטים וגולים ללא ארץ- שם בין כל אלה מרחפת ההתרחשות ש"בין צמרות לעננים".

המחבר יוצא לשוטט במרחבים אלה בעקבות אירוע שחווה באקראי במסעדה ברלינאית, ועורר בו לחיים את שפת אמו הנשכחת והמודחקת- הגרמנית.

"בתי, את בוכה או צוחקת?" מאת  יובב כץ, שדרן הרדיו, הפזמונאי ובמאי התיאטרון בהוצאת "אופיר ביכורים" הינו אסופת יצירותיו של כץ שנכתבו במהלך השנים במגוון רחב של נושאים וסגנונות. חלקן הולחנו, בוצעו והוקלטו ואחרות יוצאות לאור לראשונה. האסופה מהווה ציון דרך חשוב בתולדות הזמר העברי.

 

 

בשעה טובה, בשעה ברוכה, יוצא אוסף שירים זה לאור, ולא קל היה לבחור. ספר זה אינו מכיל את כל השירים שהלחין מוני אמריליו. השירים נבחרו לפי איכותם, לפי מידת היותם מוכרים לציבור, וכן לפי מידת היותם אהובים על המלחין. העדות וההוכחה לבחירה הנכונה של המלחין בטקסטים הן בעובדה שהשירים נשארים ואינם משתכחים.

  

"בארץ אהבתי" הוא הספר החמישים בסדרת ספרי השירה

"פיטדה" - אבן מאבני החושן.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI