כעת גולשים באתר: 95
מספר הספרים באתר: 17,435
מספר הביקורות באתר: 39,226
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

מתח - ד

Pages

2004 המדינה הפלסטינית קיימת בגבולות מוכרים, למעט ירושלים. המחלוקת בשאלת ירושלים עומדת לחולל משבר בינלאומי ומאימת במלחמה על המזרח התיכון כולו. בירושלים מתכנס הקבינט הביטחוני כדי לדון במצב. בעזרת אנשי צבא מתגבשת תוכנית פעולה מלאת תעוזה ודמיון. צוללת ישראלית, המופעלת בדרך מקוריו, נשלחת לחלץ את ישראל מן המשבר ולהסיר ממנה את סכנת המלחמה. העלילה מתרחשת במעמקי הים, בוושינגטון, באוסקה, בלונדון ובירושלים.

מדלן, שוטרת לונדונית צעירה, שוכרת סטודיו בסמטה פריזיאית קסומה כדי להתבודד ולנוח.

אבל באותו יום ממש מגיע לסטודיו גספר, סופר מניו יורק, כדי לכתוב בבידוד. בגלל טעות של מתווך דירות, נגזר עכשיו על שני המתבודדים הללו להיות ביחד.

הסטודיו השתייך לצייר המפורסם שון לורנץ, שמת לפני שנה והשאיר שלושה ציורים שנעלמו.

יאנק מיטר, מורה לפילוסופיה בבית ספר תיכון, מתעורר אחרי לילה של שיכרות ומגלה את אשתו אווה צפה באמבטיה ללא רוח חיים. הוא מנסה לשחזר את אירועי הלילה הקודם, אך מגלה שחשכת ההנגאובר העלימה כל בדל זיכרון ממוחו. תוך זמן קצר הוא הופך לחשוד ברצח, כשהמשטרה ובית המשפט גם יחד נחושים להרשיע אותו.

"יחיד במינו, מסמר שיער, מזעזע, ומטריד מנוחה, שערורייה משובחת."     לה מונד

"סיפור הרפתקה מטלטל... אנתוני וארן הנחית מכת מופת."   ל׳אקספרס

 

מהיערות של בורמה אל שכונות העוני של לונדון ואל המערב הפרוע של העולם החדש, אנתוני וארן סוחף אותנו במסע זעם מסחרר שבמרכזו גיבור בלתי נשכח שחוצה  את העולם בחתירה אחר נקמה וגאולה.

דימון הוא שם כולל לתוכנות מחשב קטנות הפועלות ברקע. הן מחכות לאירוע או למועד מסוים ואז נכנסות לפעולה. העולם המרושת שלנו מתקיים בזכות הדימונים, הם מאפשרים פעולות קטנות כמו הדפסה ועד לקניית מניות ומכירתן, אבל הם גם הופכים אותו לפגיע יותר.

חבילה מסתורית מגיעה אל רוֹבּין אֵלָקוֹט, והיא נחרדת למצוא בה רגל כרותה.

הבוס שלה, הבלש הפרטי קוֹרְמוֹרַן סְטְרַייק, מופתע קצת פחות, אבל מודאג הרבה יותר. הוא הכיר בחייו ארבעה אנשים שבהחלט מסוגלים לשלוח חבילה כזאת, ויודע שכל אחד מן הארבעה מסוגל לאכזריות בלתי נתפסת.

 

"מה אני בכלל עושֶה פה? האם כולי באילוז' קונפיוז'? הרקול פוארו אמר שהבלש הוא כלב ציד שמחכה בסבלנות למצוא את הריח הנכון. אני, בינתיים, מתנהלת בחקירת הרצח הזאת ככלבת פקינז עם אף סתום."

מאה אנשים עלו לטיסה לריו שבברזיל. במהלכה, התבשרו כי בשל תקלה עליהם להיפטר בתוך שמונה שעות מעשרים נוסעים, ולא, גורלם של כל הנוסעים ייחרץ. כעת עליהם להחליט: מי מהנוסעים יגיע בשלום ליעד ומי יצא מהדלת; בגובה שלושים אלף רגל. במטוס נמצאים נוסעים ממגוון הקשת החברתית, בהם: כלכלן, רופא, סוציולוגית, משורר, פילוסוף, רב, חבר כנסת ומדען שמנהלים את הדיונים בהחלטה הקשה. הספר מציג גישות שונות ברוח הליברליזם הנאור, היהדות וגישות נוספות הנוגעות לחיים של כולנו.

הבלש ספנסר, גיבורו המהולל של רוברט ב' פארקר, חוקר את עולמן המפוקפק של אוניברסיטאות היוקרה האמריקניות. כאשר אנשי אקדמיה נכבדים נקלעים למזימות אפלות, התוצאה לא פעם קטלנית. הוק, ידידו ועוזרו של ספנסר, מבקש ממנו לבדוק מדוע נמנע קידומו האקדמי של ידידו, רובינסון נווינס. סוזן, אהובתו הפסיכולוגית של ספנסר, מבקשת ממנו שיבוא לעזרת חברתה הוותיקה, שהיתה קורבן לאיום מיני. שתי החקירות הללו מביאות את הבלש הבוסטוני הנמרץ אל סף המוות, והוא נאלץ לגייס חברים משני צדי החוק כדי להישאר בחיים.

דייב רובישו יודע שחטאי האב הם שמקהים את שיני הבן. לכן הוא כה נסער כאשר מורשתה של אמו שבה להטיל צל כבד על חייו. מיי גילורי מתה בנעוריו ורובישו, שוטר במשרד השריף בניו איבריה, לואיזיאנה ואלכוהוליסט לשעבר, מגיב באלימות אופיינית כאשר סרסור מקומי תוהה אם רובישו הוא בנה של היצאנית שנרצחה בידי שוטרים לפני שלושים שנה וגופתה נטמנה בביצה טובענית לצד דרך קנה הסוכר.

Pages

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI