כעת גולשים באתר: 196
מספר הספרים באתר: 17,217
מספר הביקורות באתר: 38,286
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

חוק ומשפט - צ

"את המתח בחדר ההמתנה אפשר היה לחתוך בסכין. שניים ישבו על הספה בחדר: מימין אישה מטופחת, ששיﬠרה הבהיר מהודק לאחור, לבושה בחליפה כחולה. היא רכנה מﬠל תיקה והתﬠסקה בטלפון הנייד שלה. גופה הארוך והגמיש הרחיק את ﬠצמו ככל הניתן מן הגבר שלשמאלה. חוסר הנוחות שלו ניכר למרחוק. כובﬠ חאקי רחב שוליים כיסה את ראשו והצל ﬠל ﬠיניו שהושפלו מטה אל מכנסיו הרחבים..."

דרשוביץ בוחן עשרה נרטיבים המופיעים בספר בראשית, סוקר לצדם את הפרשנויות שנתנו להם במרוצת הדורות ומוסיף את הערותיו והארותיו שלו ומעריך את פעולותיהם של הגיבורים המקראיים, כולל אלה של אלוהים.

בדיון המסכם על אי-הצדק של הספר הוא מראה כיצד התנהגותם הפגומה של גיבורי ספר בראשית היא שהובילה לעשרת הדיברות ולמושג צדק עמוק ועשיר בהרבה מזה שיכול היה להימסר על ידי קודקס חוקים בלבד.

רצונו של אדם לפסוק מה ייעשה ברכוש שהוא מותיר אחריו לאחר מותו הוא זכות אדם בסיסית המשורשת במסורת העמים ובתרבות היהודית. ועם זאת, שאלת הירושה במשפחה ובקרב קרובי הנפטר יוצרת לעתים פקעת סבוכה של אינטרסים ורצונות נוגדים. אי-ידיעת כל הנוגעים בדבר – בין מורישים ובין כיורשים – את החוקים והכללים עלולה ליצור מצבים קשים.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI