כעת גולשים באתר: 223
מספר הספרים באתר: 17,435
מספר הביקורות באתר: 39,229
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

זוגיות ויחסים - ב

" יש ביננו נשים וגברים, שמתחת למראית העין הקוסמת שלהם מסתתר טורף של ממש, אשם שאין בו שום רגש אנושי או ערכי מוסר. אנו נתקלים באנשים כאלה במערכות יחסים וזוגיות, שבהן הם משעבדים ומנצלים את בן או בת זוגם לכל אורכה של מערכת היחסים

בפיכחון, בכנות, ובישירות יוצאת דופן כותבת אלומה לב על רווקות ארוכת שנים, ובוחנת את מסעה של הנפש בחיפוש אחר האהבה ואחר הבית. במלוא הדופק מתמקד בתופעת הרווקות המאוחרת במגזר הדתי, והוא למעשה מעין יומן אישי נוגע ללב של רווקה דתייה בשנות השלושים לחייה, המספרת באומץ על עולמה הרוחני, על הבדידות שנגזרה עליה, ועל הכמיהה לזוגיות. כל מי שחווה ריקנות, חיפוש ובדידות בחייו, יוכל למצוא לעצמו מקום בתוך המילים שכתבה אלומה לב.

"גברים מתחתנים עם נשים בתקווה שהן לא תשתנינה לעולם. נשים מתחתנות עם גברים בתקווה שהם ישתנו. 
שניהם מתאכזבים בקביעות."   אלברט איינשטיין

 

 

האם נשים מִשתנות לרעה אחרי הנישואים? או שמא זהו "אופיין האמיתי" המתגלה לאחר החתונה והולדת הילד הראשון? מדוע האהבה, ההבנה וההכלה של הנשים מפנות את מקומן לכעס, לשתלטנות ואפילו לרודנות?

מהו סוד הנישואים המוצלחים?

הספר בטבעת זו מבוסס על ראיונות עם 15 זוגות הנשואים יותר מ־30 שנה ואשר הגדירו את נישואיהם כמוצלחים, והוא עשיר בעדויות ממקור ראשון, במחשבות ובהתחבטויות, אך גם בזכרונות יפים ומחויכים. בספר מוצגות תוצאותיו של סקר שנערך בקרב 75 זוגות נוספים, הנשואים אף הם עשרות שנים.

על סמך ניתוח הממצאים מנסה המחברת לפענח את הסודות של זוגיות טובה ורבת שנים בעידן הנוכחי, שבו מערכות יחסים רבות הן תועלתניות וחופש הבחירה והפיתוי גדולים מאי־פעם.

הספר בעקבות האהבה הוא הזמנה להכיר יהדות שמדברת אהבה. ההתבוננות בהתנהגותם של בני אדם שונים, זוגות ורווקים, עוררה את המחבר לצאת למסע עיוני בעקבות האהבה. ספר זה מציג את האהבה באור אחר, בשונה מן הידוע והמקובל. התפיסה שבבסיסו אינה פוריטנית ואינה מתירנית ואף אינה שילוב בין שמרנות למיתרנות, אלא דחייה של שתיהן. בהשפעתה של גישה רומנטית משהו תוצג כאן השקפת האהבה במקורות היהודיים: במשנה, בתלמוד, במדרשים, בהגות ימי הביניים ובספרות הקבלה והמיסטיקה.

 

יש בעולם הזה קבוצה קטנה של אנשים שקרה להם מקרה נורא עד כדי כך שכמה מהם הפסיקו להאמין באלוהים. אבל לאלה שהברק הכה בהם יש מאפיין משותף, והוא נכונות עמוקה ועיקשת להאמין בנסים...

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI