כעת גולשים באתר: 63
מספר הספרים באתר: 17,432
מספר הביקורות באתר: 39,219
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

היסטוריה - ר

לאחר שהוביל סר איאן קרשו, מגדולי ההיסטוריונים בימינו, את קוראיו בשבילי הגיהינום והחזיר אותם אל אירופה המשוחררת בתום מלחמת העולם השנייה (בספרו לגיהינום ובחזרה), הוא מגולל את יריעת המחצית השנייה של המאה העשרים הסוערת.
אירופה המחולקת נקלעה ליריבות המרה בין שני הגושים הגדולים, ואיום "הפצצה" לא נעלם ולו לרגע. תושביה של אירופה נסעו במעין רכבת הרים אל עבר הלא ידוע, וסכנה איימה להשמיד את כל מה שנבנה בעמל רב.

סבו וסבתו של פיליפ סנדס אף פעם לא דיברו. אמו טענה בתוקף שהיא לא זוכרת. איך חמקו מהנאצים והתיישבו בפריז? מה עלה בגורלה של המשפחה שנשארה מאחור? את התשובות היה עליו למצוא בעצמו.

הספר מספר את סיפורם של חיילי הריינג'רס-ה'דיביזיה האדומה' במלחמת העולם השנייה, לוחמים אמיצים ביותר שהיסבו נזק כבד לאוייב הגרמני, תיאורי קרב לא שיגרתיים

ההיסטוריון הצרפתי הנודע ז'יל מישלה אמר על המאה ה-14: "לא היתה תקופה מטורפת ממנה". מאה זו החלה ב-1300 שהיתה שנת-שיא בתרבות המערב: ממלכות חזקות עלו מן התוהו הפיאודלי, החקלאות התפתחה והתבססה גם על מסחר וייצור, היה גידול דמוגרפי מרשים, בערים קמו הקתדרלות הגותיות – יצירות פאר ארכיטקטוניות, המערב הנוצרי היה מאוחד סביב האפיפיורות ברומא.

האם התנ"ך הוא היסטוריה? האם ספרי המקרא מתארים תיאור מהימן מאורעות ודמויות מעברה הקדום של האומה הישראלית, או אינם אלא מיתוסים שנועדו לענות על הצרכים הלאומיים והדתיים של ימי מחבריהם? ויכוחים על שאלות אלה מתנהלים בין חוקרים ואנשי דת כבר מאה וחמישים שנה. היו שטענו כי הכל, בשינויים קלים, היסטוריה; אחרים טענו כי הכל, בחריגות קלות, אגדה. בעשרות השנים האחרונות הצטבר בהדרגה מידע חדש ומפתיע מן החפירות הארכיאולוגיות בישראל ובמדינות אחרות במזרח התיכון.

342 עמודים. בספר זה נפרשת לעיני הקורא הדרמה של הרפובליקה הרומית בשיא כוחה ותפארתה- התגבשות מוסדותיה המדיניים והחברתיים, כיבושיה הנרחבים והמארג הסבוך של התככים הפוליטיים שנרקמו בה. במאה וחמישים שנותיה האחרונות הרחיבה הרפובליקה את גבולותיה עוד ועוד עד שנעשתה לאימפריה ותוך כדי כך השמיטה מתחת לרגליה את האפשרות להוסיף ולהתקיים כרפובליקה. אלה היו ניצחונותיה וזו הייתה גם הטרגדיה שלה.

לא כדאי להכריז מלחמה על מצביא מנוסה ורעב, גם אם הוא נמוך
* שם המשפחה לא קובע. עובדה: מולטקה "הצעיר" הוא לא מולטקה "הזקן"
* גם במלחמה כדאי לאכול כמו שצריך. תלמדו מפאפא ז´ופר
* לפעמים עצב טובה מאם הבית יכולה להכריע מלחמה
* מי שבורח מהקרב, לפעמים הקרב רודף אחריו. אפילו עד פריז
* ומלחמה זה לא פיקניק, תשאלו את הצופים הנמלטים מ"בול ראן" (הם מופיעים באיור בתחתית הדף)

מסכת חייו של יצחק קצנלסון, משורר "השיר על העם היהודי שנהרג", היא עתירת יצירה: שירה, דרמה, פרוזה וספרות ילדים, בצד פעילות חינוכית ענפה ומתמדת בפולין במשך ימים רבים. את יצירותיו כתב בעברית וביידיש לציבור הקוראים הרחב, ובאופן מיוחד לתלמידיו – פעוטות, ילדים ונערים, שלמענם יצר שירי משחק עתירי תנועה וקצב, שירים ליריים ומחזות. בשנות ה-30 וה-40 ליווה באהבה ובנאמנות את חברי הכשרות תנועות הנוער החלוציות בפולין.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI