כעת גולשים באתר: 57
מספר הספרים באתר: 17,432
מספר הביקורות באתר: 39,219
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

היסטוריה - כ

כחיצים ביד גיבור מאת אבי רונצקי חלק ב'כחיצים ביד גיבור מאת אבי רונצקי חלק ג' שאלות ותשובות בענייני צבא ומלחמה 182 עמודים ראה כל החלקים של הספר כחיצים בידי גיבור בבוקספר הרב אביחי (אבי) ניסן רונצקי (נולד ב-י"ד בתשרי ה'תשי"ב, 14 באוקטובר 1951) הוא ראש הישיבה הגבוהה באיתמר וקצין בכיר במילואים. תפקידו האחרון בשירות קבע, בדרגת תת אלוף, היה הרב הצבאי הראשי החמישי של צה"ל (בשנים 2010-2006).
מחיר כולל משלוח 

"כיפה סרוגה נשק בהצלב", מביא את סיפורם של 18 לוחמים שאינם עוד בחיים.

ככל עם ועם: ישראל 1881–2000 מבקש לתאר את התנועה הציונית, את היישוב היהודי החדש בארץ ישראל ואת מדינת ישראל, ולשרטט את הניסיון המדיני, החברתי, הכלכלי והתרבותי של היהודים להקים יֵשות עצמאית בארץ ישראל, בין שנת 1881 לראשית האלף השלישי למניין הכללי. הספר שואף להציג תמונה רבגונית, הכוללת את המרכיבים השונים של ההיסטוריה – לא רק את תולדות המהפכים המדיניים, המלחמות וההתפתחויות ביחסים בין היהודים לערבים, אלא גם את התגבשות התרבות, החברה ואף הכלכלה.

אוסטרליץ היה הקרב המפואר ביותר של נפוליאון, אלא שהניצחון היה שלם מדי ? הוא הותיר את המנוצחים מושפלים מדי, ללא אופק. הצלחה זו גרמה לנפוליאון לשגות באשליה שאין כוח או צירוף כוחות שיוכלו למנוע ממנו לכבוש את העולם. לנייד כוחות בסדר גודל כזה על פני אירופה כולה לא היה אפשרי אילולא האמינו בכוחו הפלאי של מפקדם להיחלץ מכל פגע. איך הצליח נפוליאון להחדיר בחייליו את האמונה שהוא בלתי פגיע? האמנם היה בלתי ניגף? אם כן, מה קרה באוסטרליץ?

בספר מרתק זה, באמצעות ניתוח כלכלי, פוליטי ותרבותי מעורר השתאות, מתאר מרטין ז'אק את המעבר המדהים והבלתי הפיך של עוצמה מהמערב אל סין, את קץ השליטה העולמית של מדינות המערב ואת הולדתו של סדר עולמי חדש.

בצומתי ההכרעה במאבקה של התנועה הציונית להשגת ריבונות, חבריה היהודים של התנועה הקומוניסטית בארץ ישראל ניצבו מנגד. הם ניסו לערער על הנרטיב הציוני ועל הציונות כערך. בתודעה הציבורית נקשרו פעיליה עם בגידה והסתלקות מהמאבק הלאומי. התנהלותם של הקומוניסטים היהודים בארץ ישראל היא מקרה מבחן ליכולתה של מחויבות רעיונית לשמור על בכורתה, בעומדה בסתירה לזיקת נאמנותם הלאומית של חבריה.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI