כעת גולשים באתר: 218
מספר הספרים באתר: 17,435
מספר הביקורות באתר: 39,229
הדסטרט
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

היסטוריה - י

נחטפו או לא נחטפו? היה או לא היה? האם הכל סיפורי מעשיות? בדיה אחת גדולה? או שמא היה זה גֶזֶל ילדים מאורגן בחסות המדינה?

 

זהו סיפורם של דור ילידי המדינה, הישראלים הראשונים.

כ-300,000 ילדים נולדו במדינת ישראל משנת הקמתה, 1948, ועד 1955, השנה שבה נולדו בני השנתון האחרון שלחם במלחמת יום הכיפורים, המלחמה שחוללה שינוי גדול בתמונת חייהם ובחיי כולנו.

הפרקים כוללים קלקיליה; הכנות; פתיחה; פריצה; הכרעה; עזה; שרם אל שייך; נספחות, מפתח השמות והעניינים. 

לרגל יום השנה ה-21 לרצח ראש הממשלה יצא לאור אלבום היסטורי, המבוסס על תצוגת המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין. האלבום, יצחק רבין – סיפור ישראלי, מציג בתמונות את ההיסטוריה הישראלית, מתחילת המנדט הבריטי ועד רצח ראש הממשלה ואת חייו ופועלו של יצחק רבין.

משחר נערותו חלם רוברט מייסן להטיס מסוקים, וצבא ארצות - הברית נתן לו את ההזדמנות לכך. הוא שלח אותו לווייטנאם, ושם ביצע במשך שנה יותר מאלף משימות קרביות כטייס מסוק ביחידות הסער האוויריות האמריקניות. בספר יונץ מגולל רוברט מייסן ממבט הציפור את סיפורו האישי כטייס מסוק קרב בראשיתה של מלחמת ווייטנאם ואת חוויית האימה המתעצמת מול אויב דל אמצעים, אך נחוש בדעתו לנצח. מעל לכל מזדקרת הטרגדיה של טייס קרבי נועז, שאינו מאבד מאומץ ליבו גם כשברורה לו איוולתה של המלחמה שהוא משתתף בה.

 

"יהדות טורקיה - מציון לציונות", הוא ספר חדש וייחודי, המספר את סיפורה המרתק של יהדות טורקיה - מגירוש בית שני, דרך החיים בספרד, גירושה מספרד, הקליטה באימפריה העות'מאנית, החיים בטורקיה המודרנית, העלייה לישראל ותרומתה לבניינה.

 

אנשים רצים עירומים ברחובות, תיירים מסרבים לרדת ממגדלי העיר וצומות עד מוות

הם רק חלק מהביטויים לתופעה המסקרנת "תסמונת ירושלים".

 
ירושלים היא עיר שההיסטוריה שלה היא ההיסטוריה של העולם. היא מקודשת לשלוש הדתות המונותיאיסטיות, והיא גם מוקד של מתחים לאומיים ודתיים, ויעד לתיאוריות קונספירציה סהרוריות ולמיתוסים חדשים. מדוד המלך ועד מלחמת ששת הימים, מהולדת היהדות, הנצרות והאסלאם ועד הסכסוך הישראלי-פלסטיני, תולדותיה של העיר הזאת מחזיקות שלושת אלפים שנות אמונה ומעשי טבח, פנאטיוּת ודו־קיום.כיצד קרה שעיר קטנה ונידחת נעשתה לעיר הקודש ולמרכז העולם?
מספר את סיפורו המדהים של המבצע הצבאי המורכב והקשה ביותר בהיסטוריה, "מבצע אוברלורד", שתכנונו נמשך שנתיים ותבע את מאמציהם של מיליוני בני אדם. זהו סיפורם של 175,000 חיילי בעלות הברית שצלחו את התעלה האנגלית יחד עם ציודם שכלל כ60 - אלף כלי רכב - מאופנועים עד טנקים ודחפורים משוריינים - ופלשו אל חוף נורמנדי שבצרפת הכבושה אל מול התנגדותם העזה של הגרמנים.

הביוגרפיה של ישו מאת פרופסור דוד פלוסר היא פרי של כארבעים שנות מחקר על מי שיכול להיחשב כדמות הידועה ביותר מתקופת הבית השני.
גישתו האנליטית הנועזת של פרופ' פלוסר מצריכה חשיבה מחודשת על אופן קריאתנו המקורות הספרותיים. הוא מנצל במחקרו את שפע המידע החדש של המאה הראשונה לספירה לאור מגילות ים המלח , המחקר ההיסטורי העדכני ותגליות ארכיאולוגיות.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI