כעת גולשים באתר: 236
מספר הספרים באתר: 17,611
מספר הביקורות באתר: 39,971
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

היסטוריה - ו

נובלה היסטורית בהשראת סיפור חייו של הרב יוסף גנאסיא זצ"ל.

באחד מספריו הרבים, הרב יוסף גנאסיא חותם במילות נבואת הנחמה "גֶּיא יִנָּשֵֹא", ובכך הוא הופך את צמד המילים הזה לשמו הספרותי, וייתכן שזהו השורש האטימולוגי של שמו. זה גם שם מכון המחקר שהוקם על שמו, וכן שם הנובלה ההיסטורית שלפניכם, שנכתבה בהשראת דמותו. 

 יותר מכל קרב אחר במלחמת העולם הראשונה שימש קרב זה נקודת מיפנה, והשפעתו היתה עמוקה על תולדות צרפת בעשרות השנים לאחרמ מכן. 
אליסטר הורן שירת בתקופת מלחמת העולם השניה משך זמן קצר בחיל האוויר המלכותי הבריטי וסיים את המלחמה כקצין המודיעין הנגדי של בריטניה. למד בארצות הברית וכן באוניברסיטת קמברידג'. שהה שלוש שנים בגרמניה ככתב חוץ ופרסם ספרים אחרים בנושאי היסטוריה פוליטית וצבאית. מומחה לענייני צרפת וגרמניה.

לטר רתנאו, שר החוץ של רפובליקת ויימאר הגרמנית, נרצח בידי טרוריסטים מן הימין הקיצוני ב־24 ביוני 1922. המדינאי שביקש להחזיר את גרמניה למשפחת העמים לאחר תבוסתה במלחמת העולם הראשונה נקטל בידי אויביה של הרפובליקה הצעירה. הרצח של המדינאי היהודי היה לסימן דרך בתהליך שהסתיים בעליית הנאצים לשלטון כעבור קצת יותר מעשר שנים.

רוב ימיה הייתה ארץ ישראל נתונה תחת עול כובשים זרים. גם בתקופה שהעם היהודי ישב בארצו היו רק תקופות קצרות כמו ימי מלכות שלמה בימי בית המקדש הראשון וחלק מימי מלכות החשמונאים בסוף ימי הבית השני בהן העם היהודי לא התחייב להתנהל בחסות מעצמה שכנה והיה עצמאי לחלוטין. רוב ימי הבית הראשון עברו על ישראל ויהודה בחובות נאמנות לשלטונות במצריים, אשור ובבל (לסירוגין) ורוב ימי הבית השני עברו תחת חסותם של פרס, יוון ורומא. לכל כובש היו שאיפות משלו.

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI